wawainfo.pl

czytelnik

Trasa S8 zablokowana, ciężarówka spłonęła. Bardzo duże utrudnienia

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Trasa S8 jest zablokowana po pożarze ciężarówki. Kierowcy muszą liczyć się z gigantycznymi utrudnieniami.

Pożar ciężarówki na trasie S8

"Wypadek na trasie S8 pomiędzy ul. Powstańców Śląskich a ul. Lazurową - zablokowany ruch kołowy w kierunku Poznania, duże utrudnienia w kierunku Marek" - poinformował chwilę przed godziną 14 stołeczny ratusz.

Początkowo podawaliśmy, że na wysokości ulicy Powstańców Śląskich ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. Kilka minut po wypadku strażacy doprecyzowali co się dokładnie wydarzyło. - W ciężarówce jadącej w kierunku Poznania wystrzeliła opona. Pojazd przewrócił się na jezdnię i uderzył w samochód osobowy, który został przyciśnięty do barier - poinformował Łukasz Płaskociński ze stołecznej straży pożarnej.

Nie żyje kierowca

Jak dodał, bariery odkształciły się i wyleciały na przeciwny pas ruchu. - Samochody jadące w kierunku Białegostoku uderzyły w te bariery - wyjaśnił strażak.

W dodatku doszło do pożaru naczepy w pojeździe ciężarowym. Niestety, kierowcy ciężarówki nie udało się uratować. Zginął na miejscu. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

Na miejscu trwa akcja służb ratunkowych. Udział w niej biorą strażacy, policjanci i ratownicy medyczni.

Gigantyczne utrudnienia

Trasa S8 w kierunku autostrady A2 jest całkowicie zablokowana. Utworzył się potężny korek, który około godziny 14.15 wynosił aż 10 kilometrów i sięgał Targówka. Kierowcy powinni omijać drogę ekspresową i wybrać objazd przez miasto. Z powodu uderzenia w bariery, zablokowane są też dwa pasy w kierunku Białegostoku.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, samochody są wycofywane z trasy S8. Ruch kierowany jest na objazd przez Al. Prymasa Tysiąclecia.

- Planowany czas utrudnienia to 6 godzin - czytamy w komunikacie GDDKiA.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: czytelnik

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >