wawainfo.pl > Wiadomości > Dom Jarosława Kaczyńskiego zamazany w Google Street View
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:20

Dom Jarosława Kaczyńskiego zamazany w Google Street View

East News

Dom Kaczyńskiego zniknął z google

Sprawę na Twitterze nagłośnił Szymon Jadczak, dziennikarz Wirtualnej Polski.

"Google zamazało dom Jarosława Kaczyńskiego na Street View. W ten sposób są zamazywane m. In. obiekty strategiczne dla państwa. Ciekawe." - napisał w mediach społecznościowych. 

Dlaczego dom prezesa Kaczyńskiego zniknął z Google? Znalezienie odpowiedzi na to pytanie może być trudne. Albo nieruchomość prezesa została uznana za obiekt strategiczny, albo ktoś skorzystał z opcji, którą daje popularna wyszukiwarka. 

Każdy może

Jak zauważa portal wp.pl, okazuje się, że każdy może złożyć wniosek o ocenzurowanie swojej nieruchomości. Aby to zrobić, wystarczy wyszukać konkretny adres, rozwinąć pasek opcji i wybrać: zgłoś problem. Kiedy pojawi się sekcja : zamazanie obrazu, należy zaznaczyć swój dom. W zgłoszeniu trzeba podać powód i poinformować o który adres dokładnie chodzi.

W przypadku domu Jarosława Kaczyńskiego nie ma mowy o żarcie. Google może kontaktować się z osobą wysyłającą zgłoszenie i weryfikować czy to ona je wysłała.

Google ocenzurowało jednak dom Kaczyńskiego od strony ulicy Mickiewicza. Nadal dostępny jest jego widok od strony ulicy Solskiego.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wp.pl, wawainfo.plzdjęcie główne: East News

Powiązane