wawainfo.pl

wawainfo.pl

Jedna osoba nie żyje, cztery są ranne. Bilans tragedii na trasie S8

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Strażacy podali najnowsze informacje w sprawie wypadku na trasie S8. Kierowca ciężarówki nie żyje, cztery osoby są ranne. Trasa S8 jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach.

Nie żyje kierowca ciężarówki

O wypadku pisaliśmy na wawainfo.pl TUTAJ.

Wypadek miał miejsce tam, gdzie trasa S8 przebiega pod wiaduktem ulicy Powstańców Śląskich na Bemowie. Droga w kierunku Poznania jest całkowicie zablokowana. Nieprzejezdne są też dwa pasy ruchu w kierunku Marek.

Pierwsze informacje mówiły o wypadku ciężarówki i samochodu osobowego. Jak przekazała straż pożarna, ciężarówka przewożąca drewno przewróciła się na jezdnię po tym jak w pojeździe pękła opona.

- Naczepa zmiażdżyła osobówkę, która przejeżdżała obok. Samochód osobowy uderzył w bariery tak, że zostały one odkształcone i wyleciały na przeciwległy pas ruchu - relacjonował Łukasz Płaskociński ze stołecznej straży pożarnej.

Trasa S8 zablokowana

- Kierowca ciężarówki zginął na miejscu. Cztery osoby zostały ranne - powiedział strażak. I doprecyzował, że mężczyzna wypadł z kabiny.

W wypadku łącznie uczestniczyły cztery pojazdy - ciężarówka i auto osobowe jadące w kierunku Poznania oraz dwa samochody osobowe jadące w kierunku Marek.

Tuż po wypadku ciężarówka zaczęła się palić. Całkowicie spłonęła kabina i naczepa pojazdu.

Strażacy gaszą zgliszcza i przeczesują pozostałości po pojeździe ciężarowym. Policja wyznaczyła objazdy. Kierowcy, którzy utknęli w korku są wycofywani przez policję w kierunku Alei Prymasa Tysiąclecia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: wawainfo.pl

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >