wawainfo.pl > Wiadomości > Nie żyje Krzysztof Liedel
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:20

Nie żyje Krzysztof Liedel

By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0

Pod postem natychmiast pojawiły się kondolencje.

"Wyrazy współczucia dla Rodziny i Przyjaciół. Odszedł kolejny, mądry, pozbawiony uprzedzeń Badacz [*] - napisała Barbara Patelewicz.

"Bardzo smutna wiadomość

Niesamowity Gość! Jego wykłady wspominam do tej pory ! Czuje dumę że mogłem być jego studentem." - skomentował Paweł.

Do informacji o śmierci Liedela odniósł się też prezydent Warszawy. - Właśnie dowiedziałem się, że zmarł Krzysztof Liedel. Jeden z najwybitniejszych naszych specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa. Kolega wykładowca z Collegium Civitas. Będzie mi bardzo brakować wspólnych rozmów. RIP - napisał Rafał Trzaskowski na Twitterze.

[EMBED-1409]

Kim był Krzysztof Liedel?

Krzysztof Liedel urodził się 25 czerwca 1969 roku w Warszawie. Był absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UMCS  w Lublinie. Od 1988 roku pełnił służbę w MO, a następnie Policji. Od 1995 do 2005 roku pracował w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie był naczelnikiem.

Pracował w MSWiA, Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, a także w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Liedel uznawany był za specjalistę terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania. Napisał wiele książek i artykułów na temat terroryzmu i bezpieczeństwa informacyjnego. W 2015 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl

Powiązane