Nie żyje Krzysztof Liedel

Autor Mateusz Dolak - 18 Kwietnia 2021
Źródło: By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0

Nie żyje Krzysztof Liedel - poinformowało Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Wybitny warszawiak przegrał walkę z chorobą. Odszedł w wieku 51-lat.

Krzysztof Liedel nie żyje

Informację o śmierci przekazał jego zięć - Stanisław Puchniewicz. "Odszedł dzisiaj wczesnym popołudniem, po ciężkiej walce z chorobą" - podał na Facebooku.

Tragiczne wieści potwierdziło też Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

"Odszedł Krzysztof Liedel, wieloletni Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Jego energia, chęć działania i charyzma sprawiały, że skupialiśmy się wokół niego szukając przywódcy i przewodnika. Stanowił dla nas inspirację, był wsparciem, przyjacielem i mentorem, i do końca świata będziemy mu za to wdzięczni. Był większy niż życie - i życie go nie pomieściło. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało, Krzysztof. Na zawsze zostaniesz w naszej pamięci ???? " - czytamy we wpisie na portalu społecznościowym.

Wyrazy współczucia

Pod postem natychmiast pojawiły się kondolencje.

"Wyrazy współczucia dla Rodziny i Przyjaciół. Odszedł kolejny, mądry, pozbawiony uprzedzeń Badacz [*] - napisała Barbara Patelewicz.

"Bardzo smutna wiadomość ???? Niesamowity Gość! Jego wykłady wspominam do tej pory ! Czuje dumę że mogłem być jego studentem." - skomentował Paweł.

Do informacji o śmierci Liedela odniósł się też prezydent Warszawy. - Właśnie dowiedziałem się, że zmarł Krzysztof Liedel. Jeden z najwybitniejszych naszych specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa. Kolega wykładowca z Collegium Civitas. Będzie mi bardzo brakować wspólnych rozmów. RIP - napisał Rafał Trzaskowski na Twitterze.

Kim był Krzysztof Liedel?

Krzysztof Liedel urodził się 25 czerwca 1969 roku w Warszawie. Był absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Od 1988 roku pełnił służbę w MO, a następnie Policji. Od 1995 do 2005 roku pracował w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie był naczelnikiem.

Pracował w MSWiA, Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, a także w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Liedel uznawany był za specjalistę terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania. Napisał wiele książek i artykułów na temat terroryzmu i bezpieczeństwa informacyjnego. W 2015 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News