wawainfo.pl > Ulice > Przejście dla pieszych na placu Bankowym w końcu z sygnalizacją. ZDM ogłosił przetarg na budowę
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:33

Przejście dla pieszych na placu Bankowym w końcu z sygnalizacją. ZDM ogłosił przetarg na budowę

Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40702896
Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40702896

Przejście dla pieszych usytuowane na Marszałkowskiej na wysokości placu Bankowego od lat było uznawane za jedno z najmniej bezpiecznych. Nie ma sygnalizacji świetlnej, a ulica ma aż po trzy pasy w każdą stronę. Warszawiacy mogą jednak odetchnąć z ulgą. Przejście doczeka się świateł - wreszcie ogłoszono przetarg na budowę sygnalizacji.

Może przejdziesz, może nie

Przejście dla pieszych na placu Bankowym od lat budziło grozę wśród mieszkańców. Po trzy pasy w każdą stronę i to na jednej bardziej ruchliwych ulic miasta - Marszałkowskiej. Żeby przejść, mieszkańcy nie raz musieli lawirować między przejeżdżającymi samochodami, które nie zatrzymywały się przed zebrą. No bo po co, skoro nie ma tam świateł?

Jak przypomina warszawska “Gazeta Wyborcza” sprawę niebezpiecznego przejścia nagłośniła inicjatywa Stop Cham Warszawa, która opublikowała film pokazujący niebezpieczeństwo drogowe w tym miejscu. Dzięki aktywistom Zarząd Dróg Miejskich wziął się do roboty i w końcu ogłosił przetard na budowę sygnalizacji.

“Ogłosiliśmy przetarg na budowę sygnalizacji na przejściu dla pieszych przez Marszałkowską na skraju pl. Bankowego. Jest wynikiem audytu #brd przejść dla pieszych. Wpisuje się też w założenia projektu #NoweCentrumWarszawy” - informuje ZDM Warszawa.

Zgłoszenia można wysyłać do 11 października, a miasto da wykonawcy 45 dni na realizację projektu. Tym samym można się spodziewać, że światła na tym przejściu zostaną uruchomione jeszcze w tym roku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Tagi: plac Bankowy
Powiązane