wawainfo.pl > Mazowsze > Policja wydała ważny apel w sprawie włamań do mieszkań
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:33

Policja wydała ważny apel w sprawie włamań do mieszkań

Policja
Biznes Info

Mazowiecka policja wydała dwa apele w sprawie zabezpieczenia domów i mieszkań przed włamywaczami. Złodzieje wchodzą na klatki schodowe i łapią za klamki. Szczególnie chronić należy także dopiero budowane posesje.

- Bardzo często będąc w domu w ciągu dnia zamki  drzwi naszych domów są otwarte. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że wśród przestępców są również osoby, które będą chciały wykorzystać naszą niefrasobliwość - informuje Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Policja wydała ważny apel w sprawie włamań do mieszkań

Policja wskazuje, że sprawcy włamań mogą chodzić po klatkach schodowych, sprawdzając, czy wszystkie drzwi w bloku są zamknięte. - Jeśli takie znajdą (otwarte drzwi - red.) wchodzą po cichu do przedpokoju i zabierają cenne przedmioty - podaje funkcjonariusz.

Służby apelują o zamykanie drzwi na klucz nie tylko, gdy idziemy spać, ale także w ciągu dnia, gdy wraz z członkami rodziny jesteśmy w domu. Włamywacze mogą wejść do otwartego mieszkania, a po zastaniu lokatorów, tłumaczyć się pomyłką.

23 września w powiecie ostrołęckim zgłoszono włamanie do domu będącego w trakcie budowy. Policja wskazuje, że zabezpieczenie na kłódkę może nie wystarczyć. Zaleca się montowanie systemu alarmowego już na etapie gromadzenia wartościowych przedmiotów. - Taki system alarmowy powinien być uruchamiany także w dzień, kiedy opuszczamy teren budowy. W przypadku kiedy nasz dom nie jest wyposażony w tego rodzaju zabezpieczenia, po zakończeniu prac, każdego dnia powinniśmy zabierać z terenu budowy wartościowe przedmioty - podaje Żerański.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Tagi: Mazowsze