wawainfo.pl

Tłok w komunikacji miejskiej. Miasto Jest Nasze publikuje zdjęcia

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Miasto Jest Nasze publikuje relacje z komunikacji miejskiej po wakacjach. Tłok i opóźnienia doświadczają mieszkańców od 1 września. Tymczasem część linii wciąż nie wróciło do standardowego trybu pracy.

26 sierpnia rzeczniczka ruchu miejskiego, Marta Marczak informowała nas o niepokojących zgłoszeniach od mieszkańców . - Otrzymujemy wiadomości nie tylko od mieszkańców, ale też od uczniów, którzy wracają do szkoły i martwią się, jak będą do niej dojeżdżać - komentowała.

Tłok w komunikacji miejskiej. Miasto Jest Nasze publikuje zdjęcia

Tymczasem Zarząd Transportu Miejskiego nie przywrócił wszystkich linii z wakacyjnego na standardowy rozkład jazdy. - Rozkłady, które wprowadzamy po wakacjach wynikają z analizy sytuacji, jaka jest w transporcie publicznym. Po roku epidemii nie mamy około połowy pasażerów - zapewniał wówczas rzecznik ZTM-u, Tomasz Kunert.

- Jeżeli transport ma być punktualny, trzeba zadbać o infrastrukturę. Na kluczowych, najbardziej zakorkowanych odcinkach, muszą zostać wyznaczone buspasy - przekonywała Marczak.

Aktywiści Miasto Jest Nasze postanowili przyjrzeć się sytuacji w komunikacji miejskiej po 1 września. Za pośrednictwem Facebooka i Twittera zaczęli publikować zdjęcia z zatłoczonych autobusów.

Rzecznik ZTM-u zapewniał, że sytuacja w transporcie publicznym jest na bieżąco monitorowana. Szczegółowe analizy dotyczące zatłoczenia zostaną przeprowadzone także przeprowadzone we wrześniu i w październiku.

- Rozkłady jazdy będą na bieżąco korygowane - dodawał w sierpniu Kunert.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Tagi:

Podobne artykuły

Ulice

Jarosław Kaczyński nie ma wody. Ogromna awaria tuż przed jego domem, strumień leje się po chodniku
Czytaj więcej >

Ulice

Wykolejenie tramwaju na Bemowie. W pojeździe urwało się koło
Czytaj więcej >

Ulice

Awaria w warszawskim metrze. Występują utrudnienia dla podróżujących
Czytaj więcej >

Ulice

Zamkną Powstańców Śląskich i Górczewską
Czytaj więcej >

Ulice

Kiedy w końcu pojedziemy Wschodnią Obwodnicą Warszawy?
Czytaj więcej >

Ulice

Mężczyzna nie żyje, nastolatek jest ciężko ranny. Tragedia w centrum Warszawy
Czytaj więcej >
Alan Wysocki

Alan Wysocki

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]