wawainfo.pl > Wiadomości > Strajk Kobiet znów wyjdzie na ulice w rocznicę wyroku TK
Maria Hędrzak
Maria Hędrzak 19.03.2022 03:34

Strajk Kobiet znów wyjdzie na ulice w rocznicę wyroku TK

Strajk Kobiet
Piotr Molecki/East News

22 października minie rok od wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, który wyciągnął na ulice polskich miast tysiące osób. Tego dnia Strajk Kobiet po raz kolejny organizuje duże wydarzenia, w tym manifestację w Warszawie.

Rocznicową blokadę stolicy niedawno zapowiedziała oficjalnie Marta Lempart. Zgromadzenie rozpocznie się o godzinie 18 na rondzie Praw Kobiet (rondzie Dmowskiego).

Strajk Kobiet znów na ulicach

Manifestacja ma odbyć się pod hasłem "Bronimy życia".

- Bronimy naszego prawa do aborcji, naszego elementarnego prawa do decydowania o sobie i swojej przyszłości, naszego prawa do podstawowych usług medycznych, do zdrowia fizycznego i psychicznego, prawa do bezpieczeństwa i wolności. STOP nielegalnej działalności upolitycznionego pseudotrybunału mgr. Przyłębskiej! STOP dyktaturze i pogardzie wobec kobiet - piszą organizatorki manifestacji.

Jeśli wydarzenie przyciągnie duże grupy osób, rzeczywiście w centrum Warszawy może dojść do całkowitej blokady. Powinni się na to przygotować przede wszystkim kierowcy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: Wawainfo.pl

Powiązane