wawainfo.pl > Wiadomości > Centrum Warszawy się zmieni. Przetarg na zielone Aleje Jerozolimskie został rozstrzygnięty
Maria Hędrzak
Maria Hędrzak 19.03.2022 03:34

Centrum Warszawy się zmieni. Przetarg na zielone Aleje Jerozolimskie został rozstrzygnięty

Warszawa
Piotr Molecki/East News

Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął właśnie drugie postępowanie na przygotowanie projektu przebudowy Alej Jerozolimskich, na odcinku od ronda Czterdziestolatka do ronda de Gaulle’a i dalej do wjazdu na wiadukt Mostu Poniatowskiego - informują przedstawiciele stołecznego ratusza. Przekazali także, która firma została zwycięzcą i wkrótce rozpocznie realizację inwestycji.

Jak podkreślono, poprzedni przetarg unieważniono z powodu zbyt wysokich kosztów przedstawionych w nadesłanych ofertach. "W powtórzonym postępowaniu najkorzystniejszą ofertę (2 mln 435 tys. zł) złożył Meritum Projekt z Katowic. Jeśli nie będzie odwołań i umowa zostanie podpisana, wykonawca będzie miał 30 miesięcy na opracowanie dokumentacji (od daty podpisania umowy z ZDM)" - przekazano.

Centrum Warszawy zmieni się nie do poznania

Co zmieni się po przebudowie? Różnice docenią przede wszystkim piesi oraz rowerzyści.

Poszerzeniu ulegną chodniki, pojawią się ścieżki rowerowe oraz ogródki gastronomiczne. Poza tym okolica ma się znacznie zazielenić.

"Każda z jedni będzie się składała z pasa ruchu ogólnego, buspasa i pasa do parkowania. Zamiast ronda Dmowskiego i ronda de Gaulle’a powstaną zwyczajne skrzyżowania i pojawią się naziemne przejścia dla pieszych. Kolejne zebry powstaną na wysokości ul. Pankiewicza i Brackiej, przy stacji PKP Powiśle, a także na wysokości „Domu Partii” (drugie dojście do przystanku tramwajowego) i po wschodniej stronie ronda Czterdziestolatka. Przystanki tramwajowe i autobusowe zostaną przesunięte, wydłużone i poszerzone, aby zapewnić pasażerom bezpieczeństwo i komfort oraz ułatwić przesiadki" - opisują przedstawiciele ratusza.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: Wawainfo.pl

Powiązane