wawainfo.pl > Dzieje się w Warszawie > Ruszył protest pracowników sądów i prokuratur
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Ruszył protest pracowników sądów i prokuratur

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 10.09.2021. Wielka demonstracja pracownikow sadow i prokuratury.
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 10.09.2021. Wielka demonstracja pracownikow sadow i prokuratury.

Ruszył protest pracowników sądów i prokuratur. Tysiące urzędników domagają się podwyżek, godnych warunków pracy oraz szacunku. ZTM na bieżąco relacjonuje, jakie drogi są wyłączane z ruchu.

Zgromadzenie przebiega pod hasłem "Czerwony marsz - nie róbcie nas w balona". Protestujący oczekują między innymi wzrostu wynagrodzeń o 12% dla każdego pracownika sfery budżetowej.

Ruszył protest pracowników sądów i prokuratur

Manifestacja wystartowała o godzinie 10:00. Marsz ruszy na trasie: Al. Jerozolimskie - Nowy Świat - pl. Trzech Krzyży - Al. Ujazdowskie - Matejki - Wiejska - Piękna - Al. Ujazdowskie (przed gmach KPRM).

Pracownicy sądów i prokuratur zaplanowani postoje przed Sejmem, Ministerstwem Sprawiedliwości oraz Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Zgromadzenie będzie trwać do godziny 15:00.

Jak relacjonuje ZTM, zamknięcie ruchu w centrum miasta będzie przebiegało etapami. Na początku stanie rondo Dmowskiego. Następnie wyłączony z ruchu będzie odcinek od ronda Dmowskiego do ronda de Gaulle'a oraz od Nowego Światu do do Pięknej.

Następne w kolejności będzie wyłączenie ruchu na odcinku od Pięknej do Alei Ujazdowskich.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: wawainfo.pl

Powiązane