wawainfo.pl > Wiadomości > Prokuratura Okręgowa w Płocku walczy z oszustami. Aż 10 tysięcy poszkodowanych
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:29

Prokuratura Okręgowa w Płocku walczy z oszustami. Aż 10 tysięcy poszkodowanych

Prokuratura Okręgowa w Płocku
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Prokuratura Okręgowa w Płocku skutecznie wydała aż 100 powództw w sprawie ustalenia nieważność umów podpisanych z nieuczciwymi przedsiębiorcami. Ujawniono podrabianie sygnatur, a także wadliwe oświadczenia woli konsumentów.

Chodzi między innymi o firmy telekomunikacyjne, telemedyczne i dostarczające prąd. Liczba powództw z biegiem czasu może wzrosnąć.

W toku prowadzonego postępowania urzędnicy doliczyli się aż 10 tysięcy poszkodowanych na łączną kwotę dwóch milionów złotych.

Prokuratura złożyła aż 100 powództw. Oszustwa na ogromną skalę

- Nieuczciwi przedsiębiorcy w latach 2014-2016 poszukiwali klientów wśród osób w podeszłym wieku - tłumaczą przedstawiciele biura prasowego Prokuratury Krajowej.

Oszuści wykorzystywali niewiedzę seniorów, by zawierać z nimi nieuczciwe umowy. Warunki porozumienia zawierały wysokie kary w przypadku rezygnacji z usług.

- Podwykonawcy zatrudniali telemarketerów, ci zaś umawiali się z klientami przez telefon na podpisanie umowy, a dokumenty dostarczali kurierzy, którzy następnie od razu je zabierali - tłumaczą śledczy.

98-letnia Jadwiga omal nie straciła 2,6 tysiąca złotych

Prokuratura Krajowa jako przykład podała historię 98-letniej Jadwigi, której podpis widniał na umowie sprzedaży energii elektrycznej. Jak się okazało, do seniorki wpłynęło wezwanie do zapłaty ż 2,6 tysięcy złotych z tytułu nieuregulowanej płatności.

Sprawa została zgłoszona organom ścigania. Po zebraniu materiału dowodowego na jaw wyszło, że podpis pokrzywdzonej został podrobiony. Umożliwiło to uznanie przez sąd, że umowa nigdy nie została zawarta.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: Arkadiusz Ziolek/East News