wawainfo.pl > Mazowsze > "Za zasługi dla ochrony zdrowia". Adam Niedzielski odznaczył pracowników, którzy bronili punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 15.06.2022 02:02

"Za zasługi dla ochrony zdrowia". Adam Niedzielski odznaczył pracowników, którzy bronili punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim

Atak antyszczepionkowców
Twitter/Piotr #FBPE

Pracownicy punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim, którzy w niedzielę próbowali odeprzeć szturm grupy antyszczepionkowców na placówkę medyczną, zostali odznaczeni za swoją służbę przez ministra zdrowia.

Nagrania z heroicznej akcji dwóch mężczyzn obiegły już cały polski Internet.

Pracownicy punktu szczepień vs antyszczepionkowcy

Minister zdrowia Adam Niedzielski uhonorował odznaczeniami pracowników, którzy w niedzielę zaciekle bronili jednego z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim przed szturmem antyszczepionkowców.

Przypomnijmy: 25 lipca po południu do placówki medycznej próbowała wedrzeć się grupa osób ubranych w odblaskowe kamizelki z napisami "Polskie Żółte Kamizelki".

Antyszczepionkowi działacze wykrzykiwali hasła o spisku oraz eksperymencie medycznym i siłą próbowali wejść na teren punktu, w którym przeprowadzano chętnym proces wakcynacji przeciwko koronawirusowi.

Nie dopuścili do tego dwaj mężczyźni, którzy stanęli w progu placówki i zaciekle bronili wejścia mimo upokorzeń słownych, a nawet bezpośredniego fizycznego ataku, który doprowadził do rozbicia nosa jednego z nich.

Minister docenił wysiłki

We wtorek Adam Niedzielski przyznał pracownikom specjalne odznaczenia "za zasługi dla ochrony zdrowia". Medale zostały przekazane w trybie pilnym.

Niedzielne starcie minister zdrowia określił jako "zderzenie świata nauki, cywilizacji ze światem zabobonu i barbarzyństwa". Podkreślił, że nie może być zgody na karygodne zachowanie, jakiego dopuścili się działacze antyszczepionkowi.

- Myślę, że ten 25 lipca to jest data, która niestety wpisze się na stałe do naszego kalendarza i musimy o niej pamiętać - powiedział szef resortu zdrowia. - To jest dzień, w którym ta cała agresja, która do tej pory kwitła w Internecie, w mediach społecznościowych ze strony środowiska antyszczepiennego przybrała już taki fizyczny, namacalny wymiar, przerodziła się w agresję, którą niestety państwo odczuli - dodał.

Adam Niedzielski powiadomił, że zwrócił się bezpośrednio do Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobry w celu podjęcia kroków prawnych mających zaostrzyć środki karne dla osób, które dopuszczają się zachowań, jakie zaobserwować mogliśmy w Grodzisku Mazowieckim.

Minister zdrowia zaapelował o kontynuację procesu szczepień Polek i Polaków.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: polsatnews.pl, wawainfo.pl zdjęcie główne: Twitter/Piotr #FBPE

Powiązane