Tragedia w Mławie: pies pogryzł 3-letnią dziewczynkę

Autor Kamil Matuszak - 8 Lutego 2021
zdjęcie ilustracyjneŹródło: pixabay

Pies zaatakował trzyletnią dziewczynkę w jednym z mieszkań w Mławie. Dziecko ma pogryzioną twarz i rękę. Dziewczynkę przewieziono do szpitala, a sprawą zajęła się policja oraz Powiatowy Inspektor Weterynarii.

Pies zaatakował dziecko

Do zdarzenia doszło w piątek rano, 5 lutego, w Mławie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o pogryzionej przez psa trzyletniej dziewczynce. Ranne dziecko zostało przewiezione do szpitala w Ciechanowie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, dziecko przebywające w mieszkaniu znajdowało się pod opieką babci i ojca. W pewnym momencie dziewczynka weszła do pokoju, w którym przebywało zamknięte zwierzę.

Pies rasy mieszanej rzucił się na dziecko i dotkliwie pogryzł. Dziewczynka doznała m.in. obrażeń twarzy i ręki. Ojciec ofiary wezwał pogotowie. Dziecko zostało natychmiast przetransportowane na oddział chirurgii dziecięcej ciechanowskiego szpitala.

Brak szczepień

Jak ustaliła policja, pies nie był szczepiony od grudnia 2018 roku. Funkcjonariusze powiadomili Powiatowego Inspektora Weterynarii, który zdecyduje o dalszych losach tego postępowania. Również o tym, co stanie się ze zwierzęciem.

Zawalił się dach sklepu LidlZawalił się dach sklepu LidlCzytaj dalej

Policja przypomina, że za zachowanie psa odpowiedzialny jest jego właściciel. Agresywne zachowanie zwierzęcia wynika z reguły z błędów popełnianych przez ludzi: wychowywanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganiu terminów szczepień, niewłaściwych warunków bytowych, braku szkoleń i dyscypliny.

Ojcu grozi więzienie

To człowiek odpowiada za zwierzę i powinien zapewnić bezpieczeństwo zwierzakowi, a także wszystkim w jego otoczeniu oraz opiekować się nim w odpowiedni sposób, tak, by nie stanowiło ono zagrożenia.

Ojcu dziecka, a jednocześnie właścicielowi psa za zarażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w przypadku, w którym opiekuje się osobą narażoną na niebezpieczeństwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Psy atakują mieszkańców

Kilka dni temu pisaliśmy o mazowieckiej miejscowości Gnaty, do której zawitała "Sprawa dla reportera". Elżbieta Jaworowicz zajmowała się konfliktem pomiędzy przytuliskiem dla psów a mieszkańcami.Według zeznań świadków zwierzęta uciekały z terenu i chodziły po całej wsi, atakując przechodniów.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl,
zdjęcie główne ilustracyjne: pixabay

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News