wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne

pixabay

Tragedia w Mławie: pies pogryzł 3-letnią dziewczynkę

8 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Pies zaatakował trzyletnią dziewczynkę w jednym z mieszkań w Mławie. Dziecko ma pogryzioną twarz i rękę. Dziewczynkę przewieziono do szpitala, a sprawą zajęła się policja oraz Powiatowy Inspektor Weterynarii.

Pies zaatakował dziecko

Do zdarzenia doszło w piątek rano, 5 lutego, w Mławie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o pogryzionej przez psa trzyletniej dziewczynce. Ranne dziecko zostało przewiezione do szpitala w Ciechanowie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, dziecko przebywające w mieszkaniu znajdowało się pod opieką babci i ojca. W pewnym momencie dziewczynka weszła do pokoju, w którym przebywało zamknięte zwierzę.

Pies rasy mieszanej rzucił się na dziecko i dotkliwie pogryzł. Dziewczynka doznała m.in. obrażeń twarzy i ręki. Ojciec ofiary wezwał pogotowie. Dziecko zostało natychmiast przetransportowane na oddział chirurgii dziecięcej ciechanowskiego szpitala.

Brak szczepień

Jak ustaliła policja, pies nie był szczepiony od grudnia 2018 roku. Funkcjonariusze powiadomili Powiatowego Inspektora Weterynarii, który zdecyduje o dalszych losach tego postępowania. Również o tym, co stanie się ze zwierzęciem.

Policja przypomina, że za zachowanie psa odpowiedzialny jest jego właściciel. Agresywne zachowanie zwierzęcia wynika z reguły z błędów popełnianych przez ludzi: wychowywanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganiu terminów szczepień, niewłaściwych warunków bytowych, braku szkoleń i dyscypliny.

Ojcu grozi więzienie

To człowiek odpowiada za zwierzę i powinien zapewnić bezpieczeństwo zwierzakowi, a także wszystkim w jego otoczeniu oraz opiekować się nim w odpowiedni sposób, tak, by nie stanowiło ono zagrożenia.

Ojcu dziecka, a jednocześnie właścicielowi psa za zarażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w przypadku, w którym opiekuje się osobą narażoną na niebezpieczeństwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Psy atakują mieszkańców

Kilka dni temu pisaliśmy o mazowieckiej miejscowości Gnaty, do której zawitała "Sprawa dla reportera". Elżbieta Jaworowicz zajmowała się konfliktem pomiędzy przytuliskiem dla psów a mieszkańcami. Według zeznań świadków zwierzęta uciekały z terenu i chodziły po całej wsi, atakując przechodniów.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl,zdjęcie główne ilustracyjne: pixabay

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >