wawainfo.pl

pixabay

Tragedia w Mławie: pies pogryzł 3-letnią dziewczynkę

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Pies zaatakował dziecko

Do zdarzenia doszło w piątek rano, 5 lutego, w Mławie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o pogryzionej przez psa trzyletniej dziewczynce. Ranne dziecko zostało przewiezione do szpitala w Ciechanowie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, dziecko przebywające w mieszkaniu znajdowało się pod opieką babci i ojca. W pewnym momencie dziewczynka weszła do pokoju, w którym przebywało zamknięte zwierzę.

Pies rasy mieszanej rzucił się na dziecko i dotkliwie pogryzł. Dziewczynka doznała m.in. obrażeń twarzy i ręki. Ojciec ofiary wezwał pogotowie. Dziecko zostało natychmiast przetransportowane na oddział chirurgii dziecięcej ciechanowskiego szpitala.

Brak szczepień

Jak ustaliła policja, pies nie był szczepiony od grudnia 2018 roku. Funkcjonariusze powiadomili Powiatowego Inspektora Weterynarii, który zdecyduje o dalszych losach tego postępowania. Również o tym, co stanie się ze zwierzęciem.

Policja przypomina, że za zachowanie psa odpowiedzialny jest jego właściciel. Agresywne zachowanie zwierzęcia wynika z reguły z błędów popełnianych przez ludzi: wychowywanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganiu terminów szczepień, niewłaściwych warunków bytowych, braku szkoleń i dyscypliny.

Ojcu grozi więzienie

To człowiek odpowiada za zwierzę i powinien zapewnić bezpieczeństwo zwierzakowi, a także wszystkim w jego otoczeniu oraz opiekować się nim w odpowiedni sposób, tak, by nie stanowiło ono zagrożenia.

Ojcu dziecka, a jednocześnie właścicielowi psa za zarażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w przypadku, w którym opiekuje się osobą narażoną na niebezpieczeństwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Psy atakują mieszkańców

Kilka dni temu pisaliśmy o mazowieckiej miejscowości Gnaty, do której zawitała "Sprawa dla reportera". Elżbieta Jaworowicz zajmowała się konfliktem pomiędzy przytuliskiem dla psów a mieszkańcami. Według zeznań świadków zwierzęta uciekały z terenu i chodziły po całej wsi, atakując przechodniów.

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Kamil Matuszak

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski.

Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami.

Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]