wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne

pixabay

Tragedia w Mławie: pies pogryzł 3-letnią dziewczynkę

8 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Pies zaatakował trzyletnią dziewczynkę w jednym z mieszkań w Mławie. Dziecko ma pogryzioną twarz i rękę. Dziewczynkę przewieziono do szpitala, a sprawą zajęła się policja oraz Powiatowy Inspektor Weterynarii.

Pies zaatakował dziecko

Do zdarzenia doszło w piątek rano, 5 lutego, w Mławie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o pogryzionej przez psa trzyletniej dziewczynce. Ranne dziecko zostało przewiezione do szpitala w Ciechanowie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, dziecko przebywające w mieszkaniu znajdowało się pod opieką babci i ojca. W pewnym momencie dziewczynka weszła do pokoju, w którym przebywało zamknięte zwierzę.

Pies rasy mieszanej rzucił się na dziecko i dotkliwie pogryzł. Dziewczynka doznała m.in. obrażeń twarzy i ręki. Ojciec ofiary wezwał pogotowie. Dziecko zostało natychmiast przetransportowane na oddział chirurgii dziecięcej ciechanowskiego szpitala.

Brak szczepień

Jak ustaliła policja, pies nie był szczepiony od grudnia 2018 roku. Funkcjonariusze powiadomili Powiatowego Inspektora Weterynarii, który zdecyduje o dalszych losach tego postępowania. Również o tym, co stanie się ze zwierzęciem.

Policja przypomina, że za zachowanie psa odpowiedzialny jest jego właściciel. Agresywne zachowanie zwierzęcia wynika z reguły z błędów popełnianych przez ludzi: wychowywanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganiu terminów szczepień, niewłaściwych warunków bytowych, braku szkoleń i dyscypliny.

Ojcu grozi więzienie

To człowiek odpowiada za zwierzę i powinien zapewnić bezpieczeństwo zwierzakowi, a także wszystkim w jego otoczeniu oraz opiekować się nim w odpowiedni sposób, tak, by nie stanowiło ono zagrożenia.

Ojcu dziecka, a jednocześnie właścicielowi psa za zarażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w przypadku, w którym opiekuje się osobą narażoną na niebezpieczeństwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Psy atakują mieszkańców

Kilka dni temu pisaliśmy o mazowieckiej miejscowości Gnaty, do której zawitała "Sprawa dla reportera". Elżbieta Jaworowicz zajmowała się konfliktem pomiędzy przytuliskiem dla psów a mieszkańcami. Według zeznań świadków zwierzęta uciekały z terenu i chodziły po całej wsi, atakując przechodniów.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl,zdjęcie główne ilustracyjne: pixabay

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >