wawainfo.pl
paraliż

Wawainfo

Atak zimy i armagedon komunikacyjny. Problemy w całej Warszawie

8 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Zima nie odpuszcza. W nocy w Warszawie chwycił mróz, a na ulicach pojawiło się dużo świeżego śniegu. Te warunki pogodowe sprawiają, że poruszanie się po stolicy nie jest proste - kierowcy stoją w korkach, a piesi i pasażerowie komunikacji muszą mie

Atak zimy

Od kilku dni wiedzieliśmy, że nad Warszawę nadciąga załamanie pogody. Spodziewaliśmy się mrozu i opadów śniegu. Weekend był tylko zapowiedzią tego, co się wydarzy. W nocy z niedzieli na poniedziałek rozpoczęło się prawdziwe piekło dla kierowców i ludzi poruszających się po mieście.

Jak informowaliśmy wczoraj, IMGW wydał ostrzeżenia dla Mazowsza i Warszawy, informując o możliwym gwałtownym pogorszeniu pogody. Nie spodziewaliśmy się jednak, że będzie ono tak błyskawiczne. W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatura spadła mocno poniżej zera, a z nieba zaczął prószyć gęsto śnieg.

Ostrzeżenie IMGW

Alert 1. stopnia, jaki wydał IMGW to najniższy stopień zagrożenia, nie można go jednak ignorować, bo oznacza on, że wystąpić mogą niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą spowodować szkody materialne i zagrożenie życia. Śnieżyca, które rozpoczęła się w nocy zakończy się prawdopodobnie dopiero na przełomie wtorku i środy.

Rano termometry nadal wskazywały -10 stopni, a uczucie chłodu potęgował padający śnieg oraz nieprzyjemnie zaciągający wiatr. Niestety trudne warunki przekładają się również na stan dróg. Od rana po mieście poruszają się odśnieżarki, ale nie nadążają one jednak usuwać świeżego puchu, który pojawia się ponownie na ulicach po zaledwie kilkunastu minutach.

Kierowcy muszą zatem zwalniać, ze względu na niebezpieczne warunki na drogach, a także śliską nawierzchnię. Ciągle niezbyt dobre warunki do jazdy mają miejsce na głównym ulicach Warszawy. Rano śnieg zalegał na ul. Powązkowskiej, Okopowej czy alei Jana Pawła II.

Posypywarki pracują od rana

Zarząd Oczyszczania Miasta poinformował, że pracuje od godz. 5:45, a na ulice wyjechało 170 posypywarek, które działają na ulicach, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. To w sumie 1500 kilometrów stołecznych ulic. Pozostałe drogi oczyszczane są głównie na zlecenie urzędów dzielnic.

ZOM przez całą dobę sprawdzać będzie stan nawierzchni ulic. Monitorowane są również aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. Dodatkowo 42 posypywarki wjechały na mosty, wiadukty i strome ulice.

- W związku z warunkami pogodowymi o godz. 4:30 rozpoczęła się akcja służb oczyszczania miasta. Posypywarki działają na warszawskich mostach, wiaduktach i takich ulicach jak np. Dolna, Belwederska czy Spacerowa. To w sumie 230 kilometrów dróg - poinformował ZOM.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvn24.plzdjęcie główne: wawainfo

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, s

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >