wawainfo.pl > Wiadomości > Atak zimy i armagedon komunikacyjny. Problemy w całej Warszawie
Kamil Matuszak
Kamil Matuszak 19.03.2022 03:21

Atak zimy i armagedon komunikacyjny. Problemy w całej Warszawie

paraliż
Wawainfo

Atak zimy

Od kilku dni wiedzieliśmy, że nad Warszawę nadciąga załamanie pogody. Spodziewaliśmy się mrozu i opadów śniegu. Weekend był tylko zapowiedzią tego, co się wydarzy. W nocy z niedzieli na poniedziałek rozpoczęło się prawdziwe piekło dla kierowców i ludzi poruszających się po mieście.

Jak informowaliśmy wczoraj, IMGW wydał ostrzeżenia dla Mazowsza i Warszawy, informując o możliwym gwałtownym pogorszeniu pogody. Nie spodziewaliśmy się jednak, że będzie ono tak błyskawiczne. W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatura spadła mocno poniżej zera, a z nieba zaczął prószyć gęsto śnieg.

Ostrzeżenie IMGW

Alert 1. stopnia, jaki wydał IMGW to najniższy stopień zagrożenia, nie można go jednak ignorować, bo oznacza on, że wystąpić mogą niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą spowodować szkody materialne i zagrożenie życia. Śnieżyca, które rozpoczęła się w nocy zakończy się prawdopodobnie dopiero na przełomie wtorku i środy.

Rano termometry nadal wskazywały -10 stopni, a uczucie chłodu potęgował padający śnieg oraz nieprzyjemnie zaciągający wiatr. Niestety trudne warunki przekładają się również na stan dróg. Od rana po mieście poruszają się odśnieżarki, ale nie nadążają one jednak usuwać świeżego puchu, który pojawia się ponownie na ulicach po zaledwie kilkunastu minutach.

Kierowcy muszą zatem zwalniać, ze względu na niebezpieczne warunki na drogach, a także śliską nawierzchnię. Ciągle niezbyt dobre warunki do jazdy mają miejsce na głównym ulicach Warszawy. Rano śnieg zalegał na ul. Powązkowskiej, Okopowej czy alei Jana Pawła II.

Posypywarki pracują od rana

Zarząd Oczyszczania Miasta poinformował, że pracuje od godz. 5:45, a na ulice wyjechało 170 posypywarek, które działają na ulicach, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. To w sumie 1500 kilometrów stołecznych ulic. Pozostałe drogi oczyszczane są głównie na zlecenie urzędów dzielnic.

ZOM przez całą dobę sprawdzać będzie stan nawierzchni ulic. Monitorowane są również aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. Dodatkowo 42 posypywarki wjechały na mosty, wiadukty i strome ulice.

- W związku z warunkami pogodowymi o godz. 4:30 rozpoczęła się akcja służb oczyszczania miasta. Posypywarki działają na warszawskich mostach, wiaduktach i takich ulicach jak np. Dolna, Belwederska czy Spacerowa. To w sumie 230 kilometrów dróg - poinformował ZOM.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvn24.plzdjęcie główne: wawainfo

Powiązane