wawainfo.pl > Mazowsze > Wybuch gazu we wsi pod Warszawą. Ściana budynku runęła
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:21

Wybuch gazu we wsi pod Warszawą. Ściana budynku runęła

wybuch gazu w Olszewnicy Nowej
PSP w Legionowie

Akcja ratunkowa

Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że eksplodowała butla z gazem. - Zgłoszenie dostaliśmy o godzinie 8 - poinformowała podkom. Justyna Stopińska z policji w Legionowie. Kilka minut później przed domem przy ulicy Nowodworskiej pojawili się strażacy, ratownicy medyczni, policjanci, pracownicy pogotowia energetycznego i gazowego.

W momencie wybuchu w domu przebywała 83-letnia kobieta. Została ewakuowana przez sąsiadów, którzy jako pierwsi ruszyli na pomoc. - Pani była przytomna, miała oparzenia dłoni. Zespół medyczny opatrzył ją w karetce, a następnie zabrał ją do szpitala na badania - dodała Stopińska.

Tak wyglądał dom przed wybuchem - źródło google maps

Zniszczenia

Na miejsce wezwano też Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Jego obecność była konieczna, ponieważ budynek częściowo się zawalił. Jak widzimy na zdjęciach opublikowanych przez strażaków z Legionowa, uszkodzenia domu są bardzo duże.

Dwukondygnacyjny, piętrowy budynek nie nadaje się do zamieszkania. W wyniku eksplozji zawaliła się boczna ściana domu.

Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez ekspertów. W trakcie akcji ratunkowej zablokowany był jeden pas ruchu w ciągu Drogi Wojewódzkiej numer 631, która łączy Warszawę z Nowym Dworem Mazowieckim.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: PSP w Legionowie

Powiązane