wawainfo.pl
Pracownia Cukiernicza "Zagoździński"

Piotr Molecki/East News

Kultowa warszawska cukiernia oblegana, mimo mrozu i śnieżycy. Po pączki stoi się w sporej kolejce

8 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Tłusty Czwartek już za kilka dni, a to oznacza, że część warszawiaków już zaczyna polować na najlepsze pączki w stolicy. Przed jednym z kultowych miejsc - Pracownią Cukierniczą "Zagoździński" codziennie ustawiają się kolejki. Tak samo jes

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek już blisko, nie dziwi więc nikogo, że warszawiacy zaczynają rozglądać się pączkami - każdy chciałby w ten dzień zjeść coś wyjątkowego. To właśnie dlatego od kilku dni, coraz większe kolejki ustawiają się przed Pracownią Cukierniczą "Zagoździński", która jest jednym z kultowych miejsc w stolicy.

Każdy, kto chciały skosztować słodkości od "Zagoździńskiego" musi uzbroić się w cierpliwość, a obecnie również ciepło się ubrać. Miejsce znane na całą stolicę, przeżywa teraz najlepszy okres w roku. O ile właściciele nigdy nie narzekali na brak zainteresowania, teraz jeszcze bardziej imponuje wytrwałość stojących w kolejce. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę warunki pogodowe.

Kolejki po pączki

Zazwyczaj pączki u "Zagoździńskiego" kończą się ok. godziny 13:00-14:00, o czym zazwyczaj informuje facebookowy profil Pracowni. Teraz wygląda to podobnie, choć zdarzają się dni, w których słodkości znikają wcześniej, ale powagę sytuacji (a także zakres zainteresowania) pokazuje, w jakich warunkach na swoją kolei zakupów czekać muszą wszyscy zainteresowanie.

Warunki pogodowe w Warszawie nie zachęcają obecnie do wychodzenia z domu w ogóle, tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę tak trywialną, zdawać się może, sprawę, jak zakup pączków na Tłusty Czwartek.

A jednak - kolejka przed Pracownią Cukierniczą się nie zmniejsza i codziennie chętni muszą odstać swoje. Tym bardziej że nie ma drogi na skróty: w lutym "Zagoździński" nie przyjmuje zamówień, właśnie ze względu na duże zainteresowanie oraz Tłusty Czwartek.

100 lat historii

Pracownia Cukiernicza "Zagoździński" ma już prawie 100 lat. Założona została w 1925 roku przez Władysława Zagoździńskiego. Przez lata zmieniała ona swoją lokalizację, ale niezależnie od miejsca, ciągle cieszyła się popularnością. Specjalnością miejsca są pączki, które tworzone są według tradycyjnej receptury. Obecnie prowadzeniem działalności zajmuje się już czwarte pokolenie rodziny.

Inne sławne pączki

Pracownia Cukiernicza "Zagoździński" to nie jedyne miejsce w Warszawie, które serwuje tuż przed Tłustym Czwartkiem bardzo specjalne pączki. Najbardziej znana polska restauratorka, czyli Magda Gessler również postanowiła zadbać o to, by na nasze stoły (i do naszych brzuchów) trafiły pączki wysokiej jakości.

W restauracjach zależących do prowadzącej "Kuchenne rewolucje" można dostać pączki, o których na pewno długo nie zapomnimy. Smakołyki według jej receptury można dostać m.in. w restauracji "Słodko Słony", a także "U Fukiera". Kilka dni temu poznaliśmy cennik pączków Magdy Gessler.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvn24.plzdjęcie główne: wawainfo

Tagi:

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Kawalerka w Warszawie - jak kształtują się ceny?

Czytaj więcej >
Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >