wawainfo.pl
Pracownia Cukiernicza "Zagoździński"

Piotr Molecki/East News

Kultowa warszawska cukiernia oblegana, mimo mrozu i śnieżycy. Po pączki stoi się w sporej kolejce

8 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Tłusty Czwartek już za kilka dni, a to oznacza, że część warszawiaków już zaczyna polować na najlepsze pączki w stolicy. Przed jednym z kultowych miejsc - Pracownią Cukierniczą "Zagoździński" codziennie ustawiają się kolejki. Tak samo jes

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek już blisko, nie dziwi więc nikogo, że warszawiacy zaczynają rozglądać się pączkami - każdy chciałby w ten dzień zjeść coś wyjątkowego. To właśnie dlatego od kilku dni, coraz większe kolejki ustawiają się przed Pracownią Cukierniczą "Zagoździński", która jest jednym z kultowych miejsc w stolicy.

Każdy, kto chciały skosztować słodkości od "Zagoździńskiego" musi uzbroić się w cierpliwość, a obecnie również ciepło się ubrać. Miejsce znane na całą stolicę, przeżywa teraz najlepszy okres w roku. O ile właściciele nigdy nie narzekali na brak zainteresowania, teraz jeszcze bardziej imponuje wytrwałość stojących w kolejce. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę warunki pogodowe.

Kolejki po pączki

Zazwyczaj pączki u "Zagoździńskiego" kończą się ok. godziny 13:00-14:00, o czym zazwyczaj informuje facebookowy profil Pracowni. Teraz wygląda to podobnie, choć zdarzają się dni, w których słodkości znikają wcześniej, ale powagę sytuacji (a także zakres zainteresowania) pokazuje, w jakich warunkach na swoją kolei zakupów czekać muszą wszyscy zainteresowanie.

Warunki pogodowe w Warszawie nie zachęcają obecnie do wychodzenia z domu w ogóle, tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę tak trywialną, zdawać się może, sprawę, jak zakup pączków na Tłusty Czwartek.

A jednak - kolejka przed Pracownią Cukierniczą się nie zmniejsza i codziennie chętni muszą odstać swoje. Tym bardziej że nie ma drogi na skróty: w lutym "Zagoździński" nie przyjmuje zamówień, właśnie ze względu na duże zainteresowanie oraz Tłusty Czwartek.

100 lat historii

Pracownia Cukiernicza "Zagoździński" ma już prawie 100 lat. Założona została w 1925 roku przez Władysława Zagoździńskiego. Przez lata zmieniała ona swoją lokalizację, ale niezależnie od miejsca, ciągle cieszyła się popularnością. Specjalnością miejsca są pączki, które tworzone są według tradycyjnej receptury. Obecnie prowadzeniem działalności zajmuje się już czwarte pokolenie rodziny.

Inne sławne pączki

Pracownia Cukiernicza "Zagoździński" to nie jedyne miejsce w Warszawie, które serwuje tuż przed Tłustym Czwartkiem bardzo specjalne pączki. Najbardziej znana polska restauratorka, czyli Magda Gessler również postanowiła zadbać o to, by na nasze stoły (i do naszych brzuchów) trafiły pączki wysokiej jakości.

W restauracjach zależących do prowadzącej "Kuchenne rewolucje" można dostać pączki, o których na pewno długo nie zapomnimy. Smakołyki według jej receptury można dostać m.in. w restauracji "Słodko Słony", a także "U Fukiera". Kilka dni temu poznaliśmy cennik pączków Magdy Gessler.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvn24.plzdjęcie główne: wawainfo

Podobne artykuły

Kardynał Stefan Wyszyński beatyfikowany

Wiadomości

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już wkrótce. Episkopat podał szczegóły

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Karambol na S8. Zablokowana droga w kierunku Poznania

Czytaj więcej >
PIOTR GRZYBOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Zalane ulice, samochody i tramwaje kierowane na objazdy

Czytaj więcej >
Nocna akcja policji rzecznej w okolicy mostu Poniatowskiego w Warszawie

Wiadomości

W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Czytaj więcej >
Wypadek na S7

Wiadomości

Koszmarny wypadek na S7, służby nie miały wyjścia, wykorzystano psy tropiące. Zderzenie trzech pojazdów

Czytaj więcej >