wawainfo.pl
Straż Miejska na cmentarzu

Beata Zawadzka/East News

W Warszawie rusza akcja "Hiena"

28 Października 2021

Autor tekstu:

redakcja wawa info

W tym roku bezpieczeństwa na warszawskich cmentarzach pilnować będzie ponad 600 funkcjonariuszy policji i straży miejskiej. Wystartowała akcja „Hiena”, wymierzona przeciwko wandalom i złodziejom grasującym w rejonach nekropolii.

W ramach akcji „Hiena” funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających cmentarze. Służby przeciwdziałać będą zakłócaniu porządku i spokoju publicznego oraz zapobiegać zdarzeniom o charakterze przestępczym.

Jakub Kaminski/East News

Darmowe bilety miesięczne od WTP. Rusza kolejny etap akcji

CZYTAJ DALEJ

Straż Miejska rozpoczęła akcję „Hiena”

Podczas Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego polskie cmentarze zapełniają się osobami odwiedzającymi groby bliskich. To też świetna okazja dla przestępców, którzy korzystają z tłoku oraz nieuwagi wielu wizytujących nekropolię.

W związku z gorącym okresem na warszawskich cmentarzach stołeczni strażnicy miejscy już 20 października rozpoczęli akcję „Hiena”. Mundurowi ze wzmożoną częstotliwością patrolują nekropolie, szczególną uwagę zwracając m.in. na działalność tzw. „cmentarnych hien” czyli złodziei zniczów i wiązanek.

- Obecność strażników nie tylko ma wpływać na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób odwiedzających nekropolie, ale działać odstraszająco na potencjalnych złodziei - zapowiedziały warszawskie służby.

Śmierć młodej kobiety na terenie akademika AWF [GALERIA]

Zobacz galerię >

W najbliższych dniach strażnicy szczególną uwagę zwrócą również na dzieci, osoby starsze i zagubione. Mundurowi będą również przypominać osobom odwiedzającym cmentarze o obowiązku przestrzegania podstawowych zasad reżimu sanitarnego, m.in. zachowywaniu dystansu społecznego. Działania w ramach akcji „Hiena” zakończą się 3 listopada.

- Działania „Hiena” będą prowadzone przez Straż Miejską w godzinach wieczorno-nocnych, w rejonach warszawskich nekropolii. Weźmie w nich udział 232 strażników - wskazano na oficjalnej stronie internetowej warszawskiej Straży Miejskiej.

Rusza również akcja "Znicz"

Z kolei od 30 października wystartuje akcja „Znicz”, w której udział weźmie 390 warszawskich strażników miejskich. W ramach równolegle prowadzonych działań mundurowi dodatkowo skupią się na zapewnieniu właściwego ładu i porządku publicznego oraz udrożnieniu ruchu pieszego i kołowego.

- Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować w przypadkach spożywania alkoholu i wybryków chuligańskich, niestosowania się przez kierujących m.in. do zakazów parkowania. [...] strażnicy będą również sprawdzać legalność handlu prowadzonego w rejonie cmentarzy - zapowiedzieli przedstawiciele służb.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Romanowo: cztery osoby zginęły w tragicznym wypadku

  • Tragedia na Woli. Mężczyzna zginął pod kolami tramwaju

  • Policja wydała ważny apel w sprawie włamań do mieszkań

źródło: Straż Miejska

Tagi:

redakcja wawa infoAutor

Konto redakcji Wawa Info

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Kawalerka w Warszawie - jak kształtują się ceny?

Czytaj więcej >
Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >