wawainfo.pl
Stołeczna policja przygotowuje się do protestu górników.

Wawainfo.pl

Protest związkowców w Warszawie. Tłumy w centrum, na miejscu kordony policji

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W Warszawie odbywa się protest pracowników sektora górniczego i energetycznego. Policja przygotowuje się do zabezpieczania demonstracji.

Przedstawiciele górniczych związków zawodowych protestują dziś w Warszawie przeciw niesprawiedliwej "zielonej" transformacji energetycznej, która może pozbawić ich miejsc pracy.

- Od wielu lat jesteśmy zapewniani, że tzw. zielona transformacja będzie sprawiedliwa i że nie będzie powtórki z lat 90-tych, kiedy to zamykano zakłady pracy, a tysiące pracowników z dnia na dzień znalazło się na bruku - tłumaczy szef OPZZ Andrzej Radzikowski.

I wskazuje na to, że mimo tych zapewnień likwidacja miejsc pracy w sektorze energetyczno-górniczym już się rozpoczęła, a pracownikom nie przedstawiono nowych ofert.

Manifestacje przed siedzibą polskiego przedstawicielstwa Komisji Europejskiej przy ul. Jasnej zapowiedziały na godzinę 12 Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność oraz OPZZ.

Protest jednak rozpoczął się wcześniej. O godzinie 10.30 przed siedzibą OPZZ przy ulicy Kopernika oraz pod pomnikiem Solidarności pojawili się związkowcy.

Protest sektora górniczo-energetycznego

W Warszawie trwa protest sektora górniczo-energetycznego.

- W obu miejscach trwają przemówienia. Zbiera się coraz więcej osób. Rozmawiałem ze związkowcami. Powiedzieli, że połączą się i pójdą w kierunku ulicy Jasnej - relacjonuje Paweł Sekmistrz, reporter Wawa Info.

Nasz reporter zwrócił uwagę na kordony policji, które zebrały się w centrum Warszawy.

- Do Śródmieścia przyjechało wiele radiowozów. Funkcjonariusze przygotowują się do zabezpieczania protestu. Są między innymi na Marszałkowskiej, Świętokrzyskiej i Jasnej - dodaje.

Protest sektora górniczo-energetycznego

Protest sektora górniczo-energetycznego

- Przybyliśmy, żeby walczyć o pracę, o godne stanowiska pracy, o rozmowy z nami w sprawach, które nas dotyczą, o utworzenie nowych stanowisk pracy - wylicza w rozmowie z Wawa Info uczestniczący w proteście Rafał Wąsek, związkowiec z Grupy Tauron.

- Na razie nas się nie słucha, dlatego musieliśmy wystąpić dzisiaj akurat w takiej formie - tłumaczy Wąsek.

Protest

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na W środku nocy wsiadł na rowerek. Stała się tragedia, nie żyje

Źródło: wawainfo.pl
Zdjęcie główne: wawainfo.pl

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wykolejenie tramwaju na Bemowie. W pojeździe urwało się koło

Czytaj więcej >
Flickr/Janusz Jakubowski - zdjęcie ilustracyjne

Awaria w warszawskim metrze. Występują utrudnienia dla podróżujących

Czytaj więcej >

Zamkną Powstańców Śląskich i Górczewską

Czytaj więcej >

Kiedy w końcu pojedziemy Wschodnią Obwodnicą Warszawy?

Czytaj więcej >