wawainfo.pl

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Przyjechali do niego w cztery osoby, żeby pożyczyć pieniądze na paliwo. Gdy odmówił, jeden się na niego rzucił

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

W Radzyminie zatrzymano 30-latka, który miał dokonać rozboju na własnym znajomym. Po przeszukaniu jego samochodu okazało się, że miał więcej na sumieniu.

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze z radzymińskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące rozboju w Kuligowie (gmina Dąbrówka, powiat wołomiński).

67-letni mężczyzna miał paść ofiarą swojego 30-letniego znajomego, przed którym dzień wcześniej chwalił się posiadanymi pieniędzmi.

30-latek miał przyjechać do niego oplem w towarzystwie trzech innych osób i poprosić go o pieniędze na paliwo.

- Gdy spotkał się z odmową, posługując się nożem i używając przemocy, szarpiąc za ubranie i uderzając rękojeścią noża w skroń, dokonał rozboju na 67-latku - relacjonuje przywoływany przez tvn24.pl rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wołominie asp. szt. Tomasz Sitek. Łupem 30-latka miało paść 3 tys. zł oraz łańcuszek ze złota warty kolejne 4 tys. zł. Z kolei poszkodowany w wyniku napaści został ranny w udo.

Niedługo po zdarzeniu w Kobyłce udało się zatrzymać dziewczynę i chłopaka - oboje w wieku 18 lat - którzy mieli towarzyszyć 30-letniemu mężczyźnie. Po przesłuchaniu, zwolniono ich do domu.

Tego samego dnia w Radzyminie zatrzymano samego 30-latka. Po przeszukaniu jego samochodu okazało się, że miał znacznie więcej na sumieniu. - W jego samochodzie policjanci znaleźli pistolet maszynowy, dwa magazynki oraz 16 sztuk amunicji - relacjonuje cytowany przez tvn24.pl asp. szt. Sitek. Mężczyźnie przedstawiono cztery zarzuty: rozboju, nielegalnego posiadania broni palnej, a także kierowania samochodem pomimo zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na W środku nocy wsiadł na rowerek. Stała się tragedia, nie żyje

  • W środku nocy wsiadł na rowerek. Stała się tragedia, nie żyje

  • Mazowsze: ogromny huk, ludziom trzęsły się okna. Co się dzieje?

  • Dwulatek płakał na balkonie. Sąsiedzi pukali do drzwi, w mieszkaniu był ojciec, nie otwierał. Strażacy musieli wejść po drabinie

Źródło: tvn24.pl, se.pl, PAP, wawainfo.pl

Zdjęcie główne: East News

Tagi:

Podobne artykuły

Mazowsze

Mogielnica. Tragedia na budowie, nie żyje mężczyzna
Czytaj więcej >

Mazowsze

Odszedł kolejny Powstaniec Warszawski. W wieku 98 lat zmarła Leokadia Zofia Grabowska
Czytaj więcej >

Mazowsze

Żuromin. Nawałnica zerwała dach sklepu
Czytaj więcej >

Mazowsze

Konstancin-Jeziorna: kobieta boso i w samej piżamie pobiegła na komisariat
Czytaj więcej >

Mazowsze

Poszukiwana listem gończym 26-latka złapana. Wraz z partnerem podróżowała autem, oboje byli kompletnie pijani
Czytaj więcej >

Mazowsze

Tajemnicze zwłoki z Jadwisina pod Serockiem. W nocy z wtorku na środę odnaleziono ciało młodego mężczyzny
Czytaj więcej >
Julian Bakuła

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]