wawainfo.pl > Mazowsze > Mazowsze: ogromny huk, ludziom trzęsły się okna. Co się dzieje?
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:39

Mazowsze: ogromny huk, ludziom trzęsły się okna. Co się dzieje?

Warszawa
Jan BIELECKI/East News

Ogromny huk w Ostrołęce. Mieszkańcom aż zatrzęsły się okna. Nikt nie wiedział co się dzieje.

Dźwięk był na tyle silny, że przypomniał eksplozję. Jak podaje portal moja-ostroleka.pl, w niektórych mieszkaniach zatrzęsły się nawet okna.

Dziennikarze Wawa Info postanowili sprawdzić co się stało. Zaczęliśmy od straży pożarnej.

- Nie mieliśmy takiego zgłoszenia, ani żadnej takiej interwencji - mówi w rozmowie z Wawa Info mł. bryg. Robert Chodkowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

W Wojskowej Komendzie Uzupełnień również nie wiedzą co się stało. - Żadne ćwiczenia wojskowe nad Ostrołęką się nie odbywają - mówi ppłk. Dariusz Zdrojewski, kierownik Wojskowej Komendy Uzupełnień z Ostrołęce.

Przedstawiciele urzędu miasta przypuszczają, że mogło jednak chodzić o ćwiczenia lotnicze, które odbywają się nad Polską.

- Od czasu do czasu wojska lotnicze mają swoje manewry. Samolot przekracza barierę dźwięku i jest huk, nic nie możemy na to poradzić - tłumaczy Wojciech Merks, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Nie wiadomo jednak, która jednostka prowadzi te ćwiczenia. - To są sprawy tajne. Nam nawet nie wolno wiedzieć o takich rzeczach - dodaje Merks.

W podobnym tonie wypowiada się policja.

- Ostrołęccy policjanci otrzymali informację o planowanych między 24 maja a 11 czerwca ćwiczeniach wojskowych na terenie naszego kraju. Nasi policjanci zostali zapoznani ze wzorami identyfikatorów, jakimi posługują się osoby biorące udział w ćwiczeniach. Nie możemy potwierdzić, że odgłosy słyszalne w przestrzeni powietrznej to dźwięk samolotów wojskowych - odpowiedział na nasze pytania Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawainfo.pl, moja-ostroleka.pl