wawainfo.pl > Wiadomości > Tłum na lotnisku Chopina. Godzinami czekali na swoją kolej
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:27

Tłum na lotnisku Chopina. Godzinami czekali na swoją kolej

W niedzielę na lotnisku Chopina utknęły tłumy pasażerów
Jakub Kaminski/East News

W niedzielę wieczorem na lotnisku Chopina na Okęciu tłum pasażerów tłoczył się w hali przylotów. Przed jej opuszczeniem musieli przejść rejestrację w celu skierowania ich na kwarantannę.

O sytuacji panującej na lotnisku Chopina poinformowała Gazeta Wyborcza. Na Okęciu utknęli pasażerowie wracający z Grecji.

Musieli się tłoczyć w kolejce ze względu na konieczność zapisu na obowiązującą ich kwarantannę, z której zwolnione są osoby w pełni zaszczepione lub mogące okazać negatywny wynik testu wykonanego na terenie Polski.

- Test zwalniający z kwarantanny można także wykonać po przylocie na terenie lotniska, przed odprawą graniczną - informuje rządowy portal informacyjny.

O wykonanie takiego testu wcale nie jest jednak łatwo. Jak relacjonuje Gazeta Wyborcza, "pielęgniarka z punktu pobrań na lotnisku błagała, by nie przychodzić [na testy wykrywające koronawirusa], bo kolejka na dwie godziny". Okazuje się także, że nawet osoby w kolejce czekać musiały nawet osoby w pełni zaszczepione, bo Straż Graniczna musiała spisać ich niepełnoletnie dzieci.

- To było pandemonium, masa ludzi skierowanych w jedno miejsce. A na ścianach plakaty z przestrogami przed zakażeniem się - relacjonował dziennikarz Gazety Wyborczej Paweł Wroński.

Zaistniałą sytuację funkcjonariusze straż granicznej tłumaczą brakiem przygotowania na nagły wzrost liczby lotów.

- Cały czas apelujemy i nagłaśniamy w komunikatach konieczność zachowania dystansu koniecznego w czasie pandemii - zapewnia z kolei przywoływany przez Gazetę Wyborczą rzecznik lotniska Andrzej Klewiady.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na W środku nocy wsiadł na rowerek. Stała się tragedia, nie żyje

Źródło: wawainfo.pl

Zdjęcie główne: East News