wawainfo.pl > Ulice > Policja będzie dziś pilnować prędkości. Rusza akcja "Bezpieczna prędkość 2021"
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:32

Policja będzie dziś pilnować prędkości. Rusza akcja "Bezpieczna prędkość 2021"

TOMASZ RADZIK/East News
TOMASZ RADZIK/East News - zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek 13 września policja przeprowadzi działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą “Bezpieczna Prędkość 2021”. Głównym celem akcji jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków drogowych przez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących limitów prędkości.

Kontrole policji. Zwrócą uwagę na prędkość

Policja przypomina, że kierowcy, którzy nie stosują się do określonych przepisami limitów prędkości na drogach, a także poruszają się z prędkością niezapewniającą panowanie nad pojazdem lub z prędkością nieodpowiednią do panujących warunków zagrażają nie tylko sobie, lecz także pozostałym uczestnikom ruchu drogowego.

Szczególnie ma to znaczenie w przypadku zdarzenia z udziałem pieszych, dla których nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości stanowi ogromne zagrożenie i zmniejsza szanse na przeżycie.

Akcja będzie prowadzona na terenie działania Komendy Stołecznej Policji, a to oznacza, że kontrole będą prowadzone zarówno w Warszawie, jak i miejscowościach na obrzeżach stolicy. Za nieprzepisową prędkość kierowcy narażają się na mandat do 500 zł lub nawet utratę prawa jazdy.

- Po raz kolejny apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność wymagana jest przede wszystkim w okolicach przejść dla pieszych - przestrzegają policjanci.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: policja zdjęcie główne: TOMASZ RADZIK/East News

Tagi: Policja mandat
Powiązane