Tajemnicze kapsułki w Warszawie. Pojawiły się na Bielanach, sprawa w rękach służb

Autor Kamil Matuszak - 24 Lutego 2021
Tajemnicze kapsułki na BielanachŹródło: facebook.com/pietruczukgrzegorz

Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk poinformował o pojawieniu się na ulicach dzielnicy tajemniczych kapsułek. Początkowo podejrzewano, że mogą one stanowić zagrożenie dla zwierząt i ludzi. Sprawą zajęła się policja i grupa ratowników chemicznych. Materiał został zabezpieczony do badań.

Tajemnicze kapsułki

We wtorek (23 lutego) późnym wieczorem Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk poinformował za pośrednictwem swojego konta w mediach społecznościowych o pojawiających się na ulicach, chodnikach i trawnikach tajemniczych kapsułkach.

Przekazał, że do urzędu docierały niepokojące sygnały o rozrzuconych w kilku miejscach dzielnicy podejrzanych kapsułkach. Według jego komunikatu straż miejska zabezpieczyła w okolicy ul Księżycowej aż 26 sztuk tajemniczych obiektów.

Zagrożenie dla ludzi i zwierząt

Istniało zagrożenie, że mogą być one szkodliwe dla ludzi, ale przede wszystkim zwierząt, które mogą przemieszczać się po tym terenie lub wychodzić z właścicielami na spacery i przy okazji połknąć obcy przedmiot, który doprowadzi do poważnego zagrożenia zdrowia lub życia.

Na miejsce wezwano służby: policję, straż pożarną, a także grupę ratownictwa chemicznego, którego przedstawiciele musieli pojawić się w przypadku niezidentyfikowanych kapsułek pochodzenia przemysłowego.

Samochód podczas jazdy stanął w płomieniach. Niebezpieczna sytuacja na TarchominieSamochód podczas jazdy stanął w płomieniach. Niebezpieczna sytuacja na TarchominieCzytaj dalej

Służby w stanie gotowości

Strażacy zabezpieczyli materiał do badań. Analiza substancji wykazała, że kapsułki składem przypominają tabletki do uzdatniania wody. To jednak jeszcze nie koniec akcji.

Pietruczuk prosi o uwagę podczas przemieszczania się oraz spacerów, a także o zgłaszanie napotkanych na trasie obiektów służbom. Zagrożenie zgłaszać można pod numerem Miejskiego Centrum Kontaktu, czyli 19 115.

Podczas zgłoszenia należy podać dokładną lokalizację. Po informacji mieszkańców tabletki zostaną zabrane do utylizacji.

Poniżej można zapoznać się z całą treścią komunikatu burmistrza Bielan.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, KRP Mokotów
zdjęcie główne: KRP Mokotów

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News