Płock: mężczyzna nie żyje po interwencji policji. Na jaw wychodzą nowe fakty

Autor Mateusz Dolak - 20 Lutego 2021
interwencja policjiŹródło: youtube.com

Są nowe fakty w sprawie mężczyzny, który zasłabł podczas policyjnej interwencji w Płocku. Jak już wiecie z naszego portalu, 32-latek zmarł dzień później w szpitalu. Teraz, prokuratura podała jakie były wyniki badań jego krwi.

Pościg

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło tuż przed świętami Bożego Narodzenia. 20 grudnia patrol policji zauważył samochód, który przejechał na czerwonym świetle przez rondo Wojska Polskiego w Płocku. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać pojazd, ale jego kierowca nie reagował na sygnały i zaczął uciekać. Pościg zakończył się kilometr od ronda, na alei Piłsudskiego.

Policjanci twierdzili, że za kierownicą seata zastali agresywnego 32-latka, który podróżował z pasażerką i półtoramiesięcznym dzieckiem. Według nich, mężczyzna miał bełkotliwą mowę, używał wulgaryzmów, gróźb i nie chciał dostosować się do poleceń - w tym do badania trzeźwości alkomatem.

"Po opuszczeniu pojazdu mężczyzna szarpał się, kopał i bił policjantów. Uszkodził im telefon oraz mundur. Pomimo zastosowania siły fizycznej i chwytów obezwładniających, cały czas był agresywny i stawiał czynny opór, dlatego konieczne było wezwanie na miejsce innych patroli, celem udzielenia wsparcia" - relacjonowali w grudniu funkcjonariusze i przyznali, że wobec mężczyzny użyli gazu łzawiącego.

Warszawa szuka 100 ławników sądowych. Jakie są wymagania? Ile można zarobić?Warszawa szuka 100 ławników sądowych. Jakie są wymagania? Ile można zarobić?Czytaj dalej

Nagle płocczanin zasłabł. Na miejsce natychmiast wezwano karetkę, która przewiozła go do szpitala wojewódzkiego. Mężczyzna następnego dnia zmarł w szpitalu.

O szczegółach sprawy przeczytacie >>>TUTAJ <<<

3 promile

Wyjaśnieniem sprawy zajęła się prokuratura, która wszczęła postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci podczas interwencji policji. Wstępna sekcja zwłok nie wykazała jednak urazów, które mogłyby doprowadzić do zgonu 32-latka.

Śledztwo jednak nadal trwa. 19 lutego prokuratura ujawniła nowe fakty i przedstawiła mediom wyniki badań krwi zmarłego mężczyzny.

- Był pod wpływem alkoholu oraz amfetaminy. Miał około 3 promili alkoholu we krwi. Pełna opinia powinna być w połowie stycznia, natomiast czasami tak się dzieje, że biegli nie dotrzymują terminu, dlatego przesłaliśmy ponaglenie. Może w połowie marca otrzymamy całościową opinię w tej sprawie - powiedziała w rozmowie z portalem petronews.pl Iwona Śmigielska-Kowalska z prokuratury okręgowej w Płocku.

Nagranie

Kontrowersje wokół sprawy wywołuje jednak nagranie, które prawdopodobnie zrobiła kobieta będąca pasażerką 32-latka. Film na swoim kanale opublikował Zbigniew Stonoga.

Widzimy na nim jak dwóch funkcjonariuszy klęczy nad zatrzymanym, obezwładniają go i próbują założyć mu kajdanki. W tle słychać głos zrozpaczonej kobiety, która krzyczy - Zostawcie go! Zobaczcie, jak on wygląda! Tobiasz nie szarp się! Zostawcie go, przecież udusicie go! Co wy mu robicie! Ratunku!.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, petronews.pl
zdjęcie główne: youtube.com

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News