wawainfo.pl > Wiadomości > Patrol strażników miejskich udaremnił kradzież pieniędzy z automatów myjni samochodowej na Białołęckiej
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.06.2022 02:02

Patrol strażników miejskich udaremnił kradzież pieniędzy z automatów myjni samochodowej na Białołęckiej

straż miejska
strazmiejska.waw.pl

W piątek po prawej stronie Wisły doszło do scen niczym z amerykańskiego filmu. Strażnicy miejscy przyłapali złodziei kradnących monety z automatów na myjni samochodowej przy Białołęckiej. Na widok strażników mężczyźni zaczęli uciekać, rozsypując za sobą drobniaki.

O 4:40 nad ranem w piątek rozpoczęła się nietypowa interwencja stołecznych strażników miejskich. Podczas patrolu po prawej stronie Wisły funkcjonariusze dostrzegli dwie podejrzane osoby.

Kręciły się one przy automatach myjni samochodowej przy Białołęckiej. Szybko ustalono, że są to złodzieje, którzy otworzyli maszyny i wybierają z ich środka pieniądze.

- Dwójka zamaskowanych ludzi dobierała się do zasobników na monety samoobsługowych urządzeń. Na widok strażników rabusie rzucili się do ucieczki - przekazali warszawscy strażnicy. Wtedy akcja przybrała hollywoodzkiego tempa.

Złodzieje z myjni samochodowej zaczęli uciekać, za nimi sypały się monety

Funkcjonariusze pokazali zdjęcia monet porozsypywanych w trawie oraz na drodze. To pieniądze, które wypadły podczas ucieczki dwóch osób przyłapanych na gorącym uczynku.

>

Źródło: strazmiejska.waw.pl

- W kaskaderskim stylu wskoczyli w biegu do oczekującego na nich samochodu - poinformowano w komunikacie.

Strażnicy próbowali zablokować trasę uciekającym złodziejom. Nic to jednak nie dało. Mimo postawienia radiowozu w poprzek jezdni i włączenia syren, samochód, w którym znajdowali się podjerzani, z dużą prędkością ominął strażników.

Uszkodzone zostały cztery automaty

Nie przekazano informacji na temat tego, ile pieniędzy mogło paść łupem złodziei. Nie wiadomo również, czy był to pierwszy taki incydent na myjni samochodowej przy Białołęckiej.

Straż miejska poinformowała, iż wezwana na miejsce policja potwierdziła, że uszkodzeniu uległy cztery maszyny. Strat mogło być więcej, jednak zuchwałą akcję przerwali strażnicy.

Wszystko zostało uchwycone w oku kamery. Widać na nim zarówno przestępców, jak i samochód, którym z piskiem opon uciekali. Dalsze kroki podejmować będą już śledczy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, strazmiejska.waw.pl Zdjęcie główne: strazmiejska.waw.pl

Powiązane