wawainfo.pl > Wiadomości > Skandaliczne rozpoczęcie godziny "W" w centrum
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:30

Skandaliczne rozpoczęcie godziny "W" w centrum

Po godzinie "W" z centrum ruszył marsz nacjonalistów
Maria Hędrzak WTV.pl

Równo o godzinie 17 w całej Warszawie zawyły syreny. Chwilę przed godziną "W" przez megafon wypowiedziane zostały skandaliczne słowa. 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego nie łączy, a znów dzieli.

Skandaliczne słowa otworzyły uroczystości 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. W stronę tłumu zgromadzonego na rondzie w centrum miasta skierowano słowa, które w ogóle niezwiązane były z celebracją walki o wolną Warszawę.

- Kiedyś największym zagrożeniem byli komuniści. Dzisiaj największym zagrożeniem jest Lewica. To samo telewizja socjalistyczna, socjaldemokratyczna. Miejsce idealizmu i socjalizmu jest na śmietniku. Jest to zaprzeczenie tego o co walczymy, o co walczyli powstańcy - grzmiał mężczyzna.

Ruszył marsz nacjonalistów

Wraz z obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego zapowiedziany został marsz nacjonalistów. Właśnie ruszyli oni w stronę ronda rondo de Gaulle'a.

Na miejscu jest pełno policji. Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo nie tylko osób uczestniczących w demonstracji, ale również kontrolują to, by uczestnicy marszu nie dopuszczali się aktów wandalizmu.

Na drodze marszu, tuż za rondem de Gaulle'a na Nowym Świecie, znajduje się balkon, gdzie wywieszona jest flaga Polski oraz społeczności LGBT.

Osoby chcące uczcić Powstanie Warszawskie nie zapomniały o patriotycznym okrzyku: "zakaz pedałowania", który rozbrzmiał na Nowym Świecie. Stwierdzono również, iż osoby stojące na balkonie z flagą społeczności LGBT to "grupka ekstremistów", którzy otrzymali pieniądze zza granicy.

>

Zdjęcie: Marta Jaroszewska

Policjanci zaczęli legitymować osoby znajdujące się na trasie przemarszu. Pewne jest, iż funkcjonariusze zażądali dokumentów od członków straży narodowej, którzy ubrani byli w odzież typu moro. Mieli również całkowicie zasłonięte kominami twarze, a na głowach czapki.

Barierki na Nowym Świecie

Na trasie przemarszu na Nowym Świecie znajdują się barierki tamujące ruch. Ustawione zostały one już wcześniej z racji wyłączenia tej części starówki z ruchu drogowego.

Niemniej osoby biorące udział w marszu stwierdziły, że to sposób prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na zablokowanie patriotycznego pochodu w 77. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Dzieci przebrane za żołnierzy

Nie brakuje osób, które zdecydowały, iż dobrym pomysłem jest przebieranie małych dzieci za żołnierzy. Wiele osób pojawiło się również w hełmach oraz odzieży patriotycznej ze znakiem Polski Walczącej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Maria Hędrzak WTV.pl

Powiązane