wawainfo.pl > Mazowsze > 39-latek z Otwocka w czasie interwencji groził policjantom śmiercią oraz podpaleniem. Wcześniej znęcał się nad konkubiną z dzieckiem
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:38

39-latek z Otwocka w czasie interwencji groził policjantom śmiercią oraz podpaleniem. Wcześniej znęcał się nad konkubiną z dzieckiem

Policjanci z Otwocka podjęli interwencję w związku z przemocą domową, agresywny mężczyzna zaczął grozić również im
KPP w Otwocku

Kobieta z dzieckiem na rękach zgłosiła się do policjantów z Otwocka z prośbą o pomoc. Podjęto interwencję w związku z przemocą domową, jednak funkcjonariusze znaleźli się w trudnej sytuacji. 39-latek groził im śmiercią oraz podpaleniem. To jednak nie wszystko.

5 dni temu, w ostatnią środę lipca na komendę policji w Otwocku przyszła kobieta. Towrzyszyło jej dziecko. Ze zgłoszenia wynika, że nie może wrócić do domu, gdyż boi się o bezpieczeństwo swoje oraz dziecka.

Od jakiegoś czasu jej 39-letni konkubent miał być wobec niej agresywny. — Nadmieniła, że mężczyzna od marca bieżącego roku często wszczyna awantury, podczas których wyzywa ją, ubliża i popycha — informuje mł. asp. Paulina Harabin z KPP w Otwocku.

Sprawa bardzo szybko nabrała niespodziewanego obrtou. Okazało się, że interwencja wobec sprawcy przemocy domowej nie będzie łatwa.

Otwock: chcieli zatrzymać agresywnego 39-latka, ten zaczął grozić im śmiercią

39-latek miał znęcać się nad swoją konkubiną nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Policjanci z Otwocka zdecydowali się działać natychmiast.

Funkcjonariusze zapukali do mieszkania, gdzie mieszkała para i dziecko. 39-letni mężczyzna zachowywał się wobec policjantów bardzo agresywnie. Nie tylko nie stosował się do poleceń.

Mundurowi zdecydowali, że konieczne jest użycie względem agresora środków przymusu bezpośredniego i zakuli go w kajdanki. — Wtedy mężczyzna stał się jeszcze bardziej agresywny i zaczął wyzywać oraz kopać policjantów — dodaje mł. asp. Paulina Harabin.

W kierunku policjantów z Otwocka zaczęły padać również groźby. 39-latek, który zgotował swojej konkubinie i dziecku piekło, deklarował, że zabije funkcjonariuszy. Dodatkowo zapowiadał, że podpali ich dobytek. To jednak nie wszystko, co zrobił mężczyzna.

Nie chciał wsiąść do radiowozu

39-latek, który bił i poniżał swoją partnerkę, chciał, by policjanci nie podejmowali względem niego działań. Kolejne problemy funkcjonariuszy miały miejsce w czasie odprowadzania agresora do radiowozu.

Doszło do zdemolowania pojazdu policji z Otwocka. W czasie odprowadzania do radiowozu nieustannie w stronę policjantów padały obelgi. Stawiający opór mężczyzna został siłą wsadzony do auta.

Wtedy położył się na kanapie i zaczął kopać nogami w drzwi. Doszło do ich znacznego uszkodzenia. Teraz odpowie za swoje czyny. Nie tylko za agresję wobec policjantów, ale przede wszystkim za znęcanie się nad konkubiną.

>

Źródło: KPP w Otwocku

Postawiono mu łącznie osiem zarzutów

Sąd Rejonowy w Otwocku nie miał wątpliwości, że konieczne jest zastosowanie tymczasowego aresztu. Dzięki przychyleniu się do wniosku śledczych i prokuratury 39-latek spędzi w nim trzy miesiące. Już teraz mężczyzna usłyszał pod swoim adresem aż osiem zarzutów.

Nie bądź obojętny na przemoc. W przypadku podejrzenia, że ktoś w twoim otoczeniu potrzebuje pomocy i jest ofiarą znęcania się — zgłoś ten fakt na policję.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: KPP w Otwocku

Tagi: Otwock Policja