wawainfo.pl
Policjanci z Otwocka podjęli interwencję w związku z przemocą domową, agresywny mężczyzna zaczął grozić również im

KPP w Otwocku

39-latek z Otwocka w czasie interwencji groził policjantom śmiercią oraz podpaleniem. Wcześniej znęcał się nad konkubiną z dzieckiem

2 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Kobieta z dzieckiem na rękach zgłosiła się do policjantów z Otwocka z prośbą o pomoc. Podjęto interwencję w związku z przemocą domową, jednak funkcjonariusze znaleźli się w trudnej sytuacji. 39-latek groził im śmiercią oraz podpaleniem. To jednak nie wszystko.

5 dni temu, w ostatnią środę lipca na komendę policji w Otwocku przyszła kobieta. Towrzyszyło jej dziecko. Ze zgłoszenia wynika, że nie może wrócić do domu, gdyż boi się o bezpieczeństwo swoje oraz dziecka.

Od jakiegoś czasu jej 39-letni konkubent miał być wobec niej agresywny. — Nadmieniła, że mężczyzna od marca bieżącego roku często wszczyna awantury, podczas których wyzywa ją, ubliża i popycha — informuje mł. asp. Paulina Harabin z KPP w Otwocku.

Sprawa bardzo szybko nabrała niespodziewanego obrtou. Okazało się, że interwencja wobec sprawcy przemocy domowej nie będzie łatwa.

Otwock: chcieli zatrzymać agresywnego 39-latka, ten zaczął grozić im śmiercią

39-latek miał znęcać się nad swoją konkubiną nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Policjanci z Otwocka zdecydowali się działać natychmiast.

Po godzinie "W" z centrum ruszył marsz nacjonalistów

Skandaliczne rozpoczęcie godziny "W" w centrum

CZYTAJ DALEJ

Funkcjonariusze zapukali do mieszkania, gdzie mieszkała para i dziecko. 39-letni mężczyzna zachowywał się wobec policjantów bardzo agresywnie. Nie tylko nie stosował się do poleceń.

Mundurowi zdecydowali, że konieczne jest użycie względem agresora środków przymusu bezpośredniego i zakuli go w kajdanki. — Wtedy mężczyzna stał się jeszcze bardziej agresywny i zaczął wyzywać oraz kopać policjantów — dodaje mł. asp. Paulina Harabin.

W kierunku policjantów z Otwocka zaczęły padać również groźby. 39-latek, który zgotował swojej konkubinie i dziecku piekło, deklarował, że zabije funkcjonariuszy. Dodatkowo zapowiadał, że podpali ich dobytek. To jednak nie wszystko, co zrobił mężczyzna.

Nie chciał wsiąść do radiowozu

39-latek, który bił i poniżał swoją partnerkę, chciał, by policjanci nie podejmowali względem niego działań. Kolejne problemy funkcjonariuszy miały miejsce w czasie odprowadzania agresora do radiowozu.

Doszło do zdemolowania pojazdu policji z Otwocka. W czasie odprowadzania do radiowozu nieustannie w stronę policjantów padały obelgi. Stawiający opór mężczyzna został siłą wsadzony do auta.

Wtedy położył się na kanapie i zaczął kopać nogami w drzwi. Doszło do ich znacznego uszkodzenia. Teraz odpowie za swoje czyny. Nie tylko za agresję wobec policjantów, ale przede wszystkim za znęcanie się nad konkubiną.

Po dowiezieniu na komendę w Otwocku agresywny 39-latek trafił do celi

Po dowiezieniu na komendę w Otwocku agresywny 39-latek trafił do celi

Źródło: KPP w Otwocku

Postawiono mu łącznie osiem zarzutów

Sąd Rejonowy w Otwocku nie miał wątpliwości, że konieczne jest zastosowanie tymczasowego aresztu. Dzięki przychyleniu się do wniosku śledczych i prokuratury 39-latek spędzi w nim trzy miesiące. Już teraz mężczyzna usłyszał pod swoim adresem aż osiem zarzutów.

Nie bądź obojętny na przemoc. W przypadku podejrzenia, że ktoś w twoim otoczeniu potrzebuje pomocy i jest ofiarą znęcania się — zgłoś ten fakt na policję.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • W ogródek restauracyjny na Starym Mieście wjechał samochód. Nikomu nic się nie stało

  • Biedronka obchodzi zakaz handlu w niedzielę. Lista sklepów sieci otwartych w niedzielę niehandlową w Warszawie i na Mazowszu

  • Śmigłowce LPR wezwane do wypadku w Bartnikach. Wśród pięciu poszkodowanych jest dziecko

Źródło: wawainfo.pl
Zdjęcie główne: KPP w Otwocku

Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Mazowsze

Mazowsze. Śmiertelnie potrącił rowerzystę, pijany zgłosił się na policję

Czytaj więcej >

Mazowsze

Łomna. Centralne zderzenie samochodu z koparką

Czytaj więcej >

Mazowsze

Mogielnica. Tragedia na budowie, nie żyje mężczyzna

Czytaj więcej >

Mazowsze

IMGW wydało ostrzeżenia. Nadchodzą burze na Mazowszu

Czytaj więcej >

Mazowsze

Poważne zderzenie dwóch ciężarówek na trasie S8

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Mazowsze

Mazowieckie: Koronawirus w kolejnych szkołach. Uczniowie wysłani na kwarantannę

Czytaj więcej >