wawainfo.pl
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Nowy pomysł stołecznej radnej. Wprowadzą całkowity zakaz spożywania alkoholu na Bulwarach?

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Zosia Wierzcholska

Udostępnij:

Radna Koalicji Obywatelskiej Anna Auksel-Sekutowicz proponuje całkowity zakaz picia alkoholu na bulwarach poza lokalami gastronomicznymi w miesiącach letnich. W internecie zawrzało.

Warszawska radna zamieściła na swoim profilu na Facebooku ankietę, w której pyta mieszkańców: "Czy na Bulwarach Wiślanych powinien byc zakaz picia alkoholu czy nie?"

Zakaz miałby obowiązywac od czerwca do sierpnia. Auksel-Sekutowicz proponuje kilka rozwiązań tego problemu.

Temat zakrapianych imprez w pobliżu Wisły powrócił wraz z początkiem wakacji. Zanim wybuchła pandemia koronawirusa i wprowadzone zostały obostrzenia, na Bulwarach można było spożywac alkohol. Sytuacja zmieniła się w ubiegłym roku, kiedy to radni zakazali picia alkoholu zarówno na bulwarach, jak i na praskim brzegu Wisły. Obostrzenia miały obowiązywać do czerwca, jednak zostały przedłużone bezterminowo.

Głównym argumentem Anny Auksel-Sekutowicz przemawiającym za zakazem spożywania alkoholu są kwestie bezpieczeństwa. Radna powołuje się na policyjne statystyki, według których "w kwietniu policjanci wystawili 268 mandatów za spożywanie alkoholu na Bulwarach Wiślanych, natomiast w maju wystawiono ich 275".

Czy jednak zaostrzenie zakazów wpłynie korzystnie na sytuację i rozwiąże problem? Nie wszyscy warszawiacy podzielają entuzjazm Anny Auksel-Sekutowicz. Zdania są podzielone.

Głos zabrał między innymi pan Marek: "Brawo dla Pani! przestrzeń publiczna jest systematycznie zawłaszczana przez tych najbardziej pewnych siebie, agresywnych i mających gdzieś innych."

"Jestem za całkowitą liberalizajcją w tym miejscu. Czym różni się gość "pod wpływem" w ogródku od tego 3 metry dalej? A jak wyjdzie z lokalu i zacznie rozrabiać to już jest OK?" - pisze pan Marcin.

Stołeczne bulwary, złaszcza w okresie upalnych dni, są wieczorami jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań młodych ludzi. Kontrowersyjna inicjatywa radnej z pewnością spotka się z szeroką krytyką.

Czekamy na Wasze informacje


wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Białołęka: na Żeraniu rój pszczół zatrzymał się na znaku drogowym

  • Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

  • Zakaz odwożenia dzieci do warszawskich szkół? Ważne wieści dla rodziców

Źródło: wawainfo.pl
Zdjęcie główne: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zosia Wierzcholska Autor

Jestem absolwentką Filmoznawstwa i wiedzy o mediach. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam od mediów studenckich UAM w Poznaniu. Kiedy nie ma mnie w kinie, piszę o tym co dzieje się stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >