wawainfo.pl > Wiadomości > Nowy pomysł stołecznej radnej. Wprowadzą całkowity zakaz spożywania alkoholu na Bulwarach?
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:28

Nowy pomysł stołecznej radnej. Wprowadzą całkowity zakaz spożywania alkoholu na Bulwarach?

EN 01328654 0017
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Radna Koalicji Obywatelskiej Anna Auksel-Sekutowicz proponuje całkowity zakaz picia alkoholu na bulwarach poza lokalami gastronomicznymi w miesiącach letnich. W internecie zawrzało.

Warszawska radna zamieściła na swoim profilu na Facebooku ankietę, w której pyta mieszkańców: "Czy na Bulwarach Wiślanych powinien byc zakaz picia alkoholu czy nie?"

Zakaz miałby obowiązywac od czerwca do sierpnia. Auksel-Sekutowicz proponuje kilka rozwiązań tego problemu.

Temat zakrapianych imprez w pobliżu Wisły powrócił wraz z początkiem wakacji. Zanim wybuchła pandemia koronawirusa i wprowadzone zostały obostrzenia, na Bulwarach można było spożywac alkohol. Sytuacja zmieniła się w ubiegłym roku, kiedy to radni zakazali picia alkoholu zarówno na bulwarach, jak i na praskim brzegu Wisły. Obostrzenia miały obowiązywać do czerwca, jednak zostały przedłużone bezterminowo.

Głównym argumentem Anny Auksel-Sekutowicz przemawiającym za zakazem spożywania alkoholu są kwestie bezpieczeństwa. Radna powołuje się na policyjne statystyki, według których "w kwietniu policjanci wystawili 268 mandatów za spożywanie alkoholu na Bulwarach Wiślanych, natomiast w maju wystawiono ich 275".

Czy jednak zaostrzenie zakazów wpłynie korzystnie na sytuację i rozwiąże problem? Nie wszyscy warszawiacy podzielają entuzjazm Anny Auksel-Sekutowicz. Zdania są podzielone.

Głos zabrał między innymi pan Marek: "Brawo dla Pani! przestrzeń publiczna jest systematycznie zawłaszczana przez tych najbardziej pewnych siebie, agresywnych i mających gdzieś innych."

"Jestem za całkowitą liberalizajcją w tym miejscu. Czym różni się gość "pod wpływem" w ogródku od tego 3 metry dalej? A jak wyjdzie z lokalu i zacznie rozrabiać to już jest OK?" - pisze pan Marcin.

Stołeczne bulwary, złaszcza w okresie upalnych dni, są wieczorami jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań młodych ludzi. Kontrowersyjna inicjatywa radnej z pewnością spotka się z szeroką krytyką.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Powiązane