wawainfo.pl > Dzielnice > Białołęka: na Żeraniu rój pszczół zatrzymał się na znaku drogowym
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:38

Białołęka: na Żeraniu rój pszczół zatrzymał się na znaku drogowym

pszcz
phere, zdjęcie ilustracyjne

Nietypową akcję na Żeraniu na Białołęce podjęła stołeczna straż miejska. Wezwanie dotyczyło roju pszczół, który obsiadł znak informujący o drodze dla rowerów. Ekopatrol natychmiast wezwał na miejsce pszczelarza.

W poniedziałek mieszkańcy Żerania byli świadkami niecodziennego zdarzenia. Na jednym ze znaków drogowych roiło się od pszczół.

Około południa wiadomość na temat wędrownego roju pszczół na Żeraniu na Białołęce dotarła do straży miejskiej. Ekopatrol natychmiast ruszył na miejsce.

O ile pszczoły są niezwykle pożytecznymi i potrzebnymi zwierzętami, o tyle w momencie, gdy poczują się zagrożone, mogą być niebezpieczne. Szczególnie dla osób będących alergikami.

Żerań: pszczoły odpoczywały na znaku drogowym

Na ulicy Modlińskiej na Żeraniu zawitali niecodzienni goście. W sąsiedztwie lokalnego kościoła pojawił się rój pszczół.

Nie wybrał on jednak budynku świątyni, a znajdujący się w jej bezpośrednim sąsiedztwie znak drogowy. — Funkcjonariusze podjęli interwencję, ponieważ rozdrażnione owady mogą dotkliwie użądlić — przekazała Straż Miejska m. st. Warszawy.

>

Źródło: Straż Miejska m. st. Warszawa

Z wiadomości przekazywanych przez służby wszystko wskazuje na to, że pszczoły zmęczone wędrówką mogły chcieć zwyczajnie odpocząć w czasie trasy na znaku drogowym.

Mimo tych ustaleń podjęto działania. Na ul. Modlińską na Żeraniu wezwano wykwalifikowanego pszczelarza.

>

Źródło: Straż Miejska m. st. Warszawa

Rój pszczół został przeniesiony w inne miejsce

Na szczęście akcja nie przyniosła ze sobą komplikacji. Pszczoły były spokojne i nie przejawiały agresywnych zachowań.

Straż miejska przekazuje, że na górnej części znaku przy kościele na Żeraniu znajdowało się około 2 tysiące owadów. Pszczelarz ubrany w specjalistyczny strój zabezpieczający odłowił rój.

Zwierzęta przetransportowane zostały do pasieki. Zadbano, by nie stwarzały zagrożenia dla warszawiaków, ale również by one były bezpieczne i spokojnie mogły wykonywać swoje zadania.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: Straż Miejska m. st. Warszawa, wawainfo.pl

Zdjęcie główne: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Powiązane