wawainfo.pl > Wiadomości > Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 16.06.2022 02:02

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Nieporęt
wawainfo.pl

Nie żyje mężczyzna reanimowany na dzikiej plaży w Nieporęcie. W jego ratunku brały udział służby ratownicze z WOPR i LPR oraz straż pożarna.

To kolejne niedzielne utonięcie na Mazowszu. Około godziny 16 zmarł reanimowany mężczyzna, który utonął na kąpielisku Glinianki w Zielonce.

Nieporęt: nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby. Kąpał się na dzikiej plaży

Zmarł mężczyzna, którego służby reanimowały na dzikiej plaży w Nieporęcie. Wcześniej miał kąpać się w nieoznakowanym miejscu w Jeziorze Zegrzyńskim.

Na miejscu, ze względu na trudne warunki dojazdowe pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

To już drugie utonięcie w ciągu jednego dnia w okolicach Warszawy. Ok. godziny 15.20 CPR z Zielonki otrzymał informację o zaginięciu mężczyzny, który kąpał się w niestrzeżonym miejscu na kąpielisku Glinianki w Zielonce. Po wyłowieniu reanimowano go przez ponad pół godziny. Nie udało się go uratować.

Ratownicy apelują o kąpiele w bezpiecznych miejscach

Wiele wypadków dot. utonięć mogłoby w ogóle nie mieć miejsca, gdyby osoby kąpiące się robiły to w miejscach strzeżonych przez ratowników.

Oba przypadki z niedzieli wskazują na kąpiele w miejscach nieoznakowanych, do których pomoc mogła przyjść później niz tam, gdzie na miejscu znajdował się ratownik.

Lato zbiera już swoje żniwo. Według statystyk mazowieckiej policji czerwcu doszło do aż 70 utonięć na samym Mazowszu, a w lipcu - już do 12.

Przed pływaniem lub kąpielą w jeziorze czy na kąpielisku należy pamiętać o ostrożności i trzeźwości - zarówno metaforycznej, jak i dosłownej. Alkohol jest jedną z najczęstszych przyczyn związanych z utonięciami w Polsce.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Tagi: Nieporęt WOPR
Powiązane