wawainfo.pl > Mazowsze > Punto zmiażdżone, ciągnik na drugiej stronie. Strażacy pokazali zdjęcia, cud, że nikt nie zginął
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:29

Punto zmiażdżone, ciągnik na drugiej stronie. Strażacy pokazali zdjęcia, cud, że nikt nie zginął

Groźny wypadek z udziałem ciągnika i Fiata Punto w miejscowości Luszewo w gminie Glinojeck
OSP KSRG Glinojeck

To, że w czwartek przed południem w Luszewie (gm. Glinojeck) nikt nie zginął, wydaje się cudem. Na lokalnej drodze samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem rolniczym.

W czwartek o godzinie 11:35 straż pożarna z Glinojecka wezwana została do pobliskiego Luszewa.

Zderzenie auta z ciągnikiem rolniczym

OSP KSRG Glinojeck przekazało informacje na temat działań podjętych w związku z czwartkowym zderzeniem dwóch pojazdów.

Na miejscu okazało się, że doszło do wypadku. Fiat punto zderzył się z ciągnikiem. W maszynie rolniczej znajdował się jedynie kierowca. Samochodem osobowym podróżowało kilka osób.

Kiedy strażacy przybyli już na miejsce, poszkodowanymi zajmowali się ratownicy pogotowia. Okazało się, że nie wszyscy uczestnicy wypadku chcieli skorzystać z pomocy medyków.

Kierowca ciągnika odmówił przyjęcia pomocy

Osoby jadące punto w momencie, gdy strażacy przybyli na miejsce, były już w karetce. - Kierowca traktora odmówił pomocy medycznej - przekazało OSP KSRG Glinojeck.

Cała akcja trwała godzinę. W tym czasie, po zabezpieczeniu uczestników zdarzenia, strażacy skupili się na tym, by maszyny, które ucierpiały w wyniku zdarzenia, nie zagrażały osobom postronnym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Odcięto dopływ gazu w instalacji LPG punto. Zabezpieczono również płyny, które wyciekły po uszkodzeniu elementów mechanicznych.

Uszkodzenia były duże

Chociaż nikomu nie zagrażało większe niebezpieczeństwo, podróżujący fiatem zostali przetransportowani do płońskiego szpitala w celu dalszych badań. Siła zderzenia była duża, co widać po stanie osobówki oraz ciągnika.

Maszyna rolnicza została przewrócona na druga stronę. Po zderzeniu znalazła się w rowie znajdującym się tuż przy drodze.

W działaniach udział brało pięć zastępów straży pożarnej. W Luszewie obecna była także policja oraz pogotowie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: OSP KSRG Glinojeck

Powiązane