wawainfo.pl
AGENCJA SE/East News

AGENCJA SE/East News

Afera w Warszawskich Tramwajach. Pojazdy nie są za duże, to przystanki trzeba przebudować

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Zosia Wierzcholska

Udostępnij:

Skandal w Warszawskich Tramwajach. To nie pojazdy za 1,8 mln złotych są za duże, tylko stołeczne przystanki są przestarzałe. Miejska afera nabiera rozpędu, winnych - nie ma.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Nowe tramwaje Hyundai Rotem, które miały wyjechać na stołeczne ulice mają spory problem. Sprawą zajęli się stołeczni specjaliści. Pojazdy miały nie mieścić się na przystankach, a półgodzinny przejazd zajmował kilka godzin.

To wina przystanków, nie tramwajów

Jak twierdzi prezes Tramwajów Warszawskich, wina leży gdzie indziej. To stołeczne przystanki są zniszczone, a nie tramwaje za duże.

Przypomnijmy, że pojazdy Hyundaia, zostały zakupione przez miasto za ponad 1,8 mln złotych i zakupiło od Korei 123 sztuki lśniących składów w kolorze żółtym.

Koreańskie tramwaje wyjechały na ulice Warszawy na początku lipca. Pierwszy przejazd z Zajezdni Wola do Zajezdni Żoliborz pokazał, że jednak coś jest nie tak.

Rzecznik Warszawskich tramwajów jeszcze w zeszłym tygodniu twierdził, że „Prace dotyczące przebudowy przystanków są rutynową czynnością wykonywaną cyklicznie. Dotyczyć mają kilkumetrowych przesunięć płyt chodnikowych.”

Półgodzinna trasa w trzy godziny

Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Pojazdy, gdy tylko wyjechały na próbę na szyny okazało się, że ich pojazdu ocierają się o wystające płyty na przystankach i mogą uszkodzić nowy sprzęt.

Jak podaje Super Express, problem leży w szczelinie, która ma kilka centymetrów i znajduje się miedzy schodami tramwaju a krawędzią przystanku. Niektóre przystanki przez intensywne użytkowanie się odkształciły, jadący koreański tramwaj przylegał do betonu za bardzo, zwłaszcza na zakrętach.  Szef Tramwajów Warszawskich potwierdza: - Na dwadzieścia sześć przystanków na tej pierwszej trasie - trzy wymagały przeróbek.

Pięć przystanków na sześćset w całej Warszawie będzie wymagało przebudowy, a kilkadziesiąt - drobniejszych prac. 

Kiedy Hyundai Rotem na stałe wyjadą na warszawskie tory? Miały ruszyć jesienią, czy miasto zdąży z remontem? Tego na razie nie wiadomo.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.


źródło: wawainfo.pl,
zdjęcie główne: AGENCJA SE/East News (zdjęcie ilustracyjne)


Zosia Wierzcholska Autor

Jestem absolwentką Filmoznawstwa i wiedzy o mediach. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam od mediów studenckich UAM w Poznaniu. Kiedy nie ma mnie w kinie, piszę o tym co dzieje się stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >