wawainfo.pl > Wiadomości > Ledwie zaczął się protest, a policja już spisuje uczestników. Na miejscu są kordony, centrum zablokowane
Julian Bakuła
Julian Bakuła 18.06.2022 02:02

Ledwie zaczął się protest, a policja już spisuje uczestników. Na miejscu są kordony, centrum zablokowane

Policja spisuje uczestników protestu
Wawainfo.pl

Trwa protest w Warszawie. Nasza kamera uchwyciła jak policja spisuje uczestników dopiero co rozpoczętego protestu sektora energetyczno-górniczego. Trwają także utrudnienia drogowe.

W Warszawie trwa organizowany m.in. przez związkowców z OPZZ i NSZZ "Solidarność" protest pracowników sektora energetyczno-górniczego.

Związkowcy protestują przeciwko niesprawiedliwemu przebiegowi "zielonej" transformacji energetycznej, która pozbawia ich miejsc pracy.

- Przybyliśmy, żeby walczyć o pracę, o godne stanowiska pracy, o rozmowy z nami w sprawach, które nas dotyczą, o utworzenie nowych stanowisk pracy - tłumaczył w rozmowie z reporterem Wawa Info Rafał Wąsek z Grupy Tauron.

Demonstracja rozpoczęła się przed siedzibą polskiego przedstawicielstwa Komisji Europejskiej przy ul. Jasnej. Do zabezpieczania protestu zmobilizowano ogromne siły policji.

Chociaż pokojowy protest dopiero co się rozpoczął, funkcjonariusze już przystąpili do spisywania jego uczestników. Jedną z takich sytuacji uchwycił nasz reporter, który na żywo transmituje wydarzenie.

>

Z powodu manifestacji pojawiły się także utrudnienia w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej. Zmienione zostały trasy autobusów linii 109171901.

Jak podaje ZTM, autobusy linii 109 i 171 w kierunku Torwar od skrzyżowania Czerniakowska / Łazienkowska jadą trasą Czerniakowska – LEGIA-STADION 01, a w kierunku os. Górczewska / Chomiczówka - trasą LEGIA-STADION 01 – Czerniakowska – Szwoleżerów –Myśliwiecka – rondo Sedlaczka z pominięciem przystanku Rozbrat 06.

Z kolei dla wysiadających z autobusów linii 901 w zespole Rozbrat obowiązuje przystanek Rozbrat 03.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na W środku nocy wsiadł na rowerek. Stała się tragedia, nie żyje

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: wawainfo.pl

Tagi:
Powiązane