wawainfo.pl > Wiadomości > Komendant Główny Policji pozywa Bartłomieja Sienkiewicza
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Komendant Główny Policji pozywa Bartłomieja Sienkiewicza

Piotr Molecki/East News
Piotr Molecki/East News

Polityk Platformy Obywatelskiej oskarżył funkcjonariuszy o uśmiercenie trzech mężczyzn. Komentując ostatnie interwencje na Dolnym Śląsku, wprost mówił o "zabijaniu ludzi". Komendant Główny Policji, Jarosław Szymczyk wydał oświadczenie i skierował pozew.

Jarosław Szymczyk uważa, że wypowiedź posła Sienkiewicz jednoznacznie naruszyła honor i dobre imię policji. Komendant główny skierował przeciwko parlamentarzyście pozew cywilny, wnosząc o przeprosiny i 100 tysięcy złotych odszkodowania dla Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Komendant Główny Policji pozywa Bartłomieja Sienkiewicza

Chodzi o wypowiedź Sienkiewicza z 7 września dla TVN24. W programie "Kropka nad i" polityk oskarżył Policję o zabijanie ludzi”. - Policja tych ludzi zabiła [...]przyjeżdżają ludzie, którzy nie tylko go nie ratują, ale zabijają - deklarował.

- Intencją Policji jest pełne i rzetelne wyjaśnienie wszystkich zdarzeń. Z wyrokami i komentarzami, należy jednak poczekać do zakończenia trwających postępowań - komentował Jarosław Szymczyk. Komendant Główny Policji zapewnia, że sekcja zwłok Bartka z Lubina nie wykazała, by środki przymusu bezpośredniego doprowadziły do uszkodzenia krtani. W Przypadku interwencji w Psim Polu agresywny mężczyzna posługiwał się 20 centymetrowym nożem.

- Funkcjonariusze interweniowali z narażeniem zdrowia i życia. Nie potwierdzono w żaden sposób związku śmierci osoby z interwencją policjantów - dodawał.

W przypadku śmierci na wrocławskiej izbie wytrzeźwień toczą się postępowania dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy. Postępowania te toczą się równolegle do postępowania prokuratorskiego, które powinno bezspornie ustalić przyczynę śmierci obywatela Ukrainy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Tagi: Policja
Powiązane