wawainfo.pl
Samochód jeździł bo Bugu

KPP Wyszków

Jeździł po zamarzniętej rzece, naraził na niebezpieczeństwo dzieci. Policja ukarała kierowcę

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Na początku lutego kierowca wjechał na zamarzniętą taflę rzeki Bug i jeździł po niej w otoczeniu bawiących się dzieci. Policja prowadziła śledztwo i zatrzymała sprawcę. Dostał mandat, ponieważ służby zakwalifikowały czyn jako wykroczenie.

Kierowca jeździł po Bugu

Na początku lutego informowaliśmy o niebezpiecznej sytuacji, jaka miała miejsce na rzece Bug w okolicach Wyszkowa. Kierowca wjechał samochodem na zamarzniętą rzekę, na której w tym czasie przebywały bawiące się dzieci wraz ze swoimi opiekunami.

Zamarznięta woda jest miejscem zabaw, a także amatorskiego połowu ryb w lodzie. Dziwiło zatem, że ktoś zdecydował się wjechać na rzekę wiedząc, że może być na niej sporo ludzi.

Kierowcę zauważył monitoring, a na miejsce wysłano patrol z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Niestety pojazd oddalił się z okolicznego obszaru jeszcze przed przybyciem funkcjonariuszy.

Poniżej przedstawiamy zapis wideo z monitoringu, który znajduje się w pobliżu miejsca zdarzenia.

Policja poszukiwała kierowcy

Policja poszukiwała sprawcy tego lekkomyślnego czynu, pierwotnie mówiąc, że grozi mu za to nawet kara więzienia - z artykułu o narażaniu innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia czy ciężki uszczerbek na zdrowiu. Ten czyn podlega karze do trzech lat.

Mundurowi znaleźli i zatrzymali kierującego pojazdem, jednak w toku postępowania zmienili decyzję i potraktowali zdarzenie jako wykroczenie. Zostało ono zakwalifikowane jako stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym poza drogą publiczną.

Kierowca ukarany mandatem

Klasyfikacja czynu zmieniła się po przeprowadzeniu czynności dowodowych oraz konsultacji z prokuratorem. Okazało się bowiem, że nie była to rzeka, a jedynie płytkie rozlewisko powstałe w wyniku wylania Bugu. Dodatkowo zbiornik był całkowicie zamarznięty, lód był na tyle gruby, że nie było ryzyka pęknięcia - zarówno tam, gdzie jeździł samochód, jak i w miejscu zabawy dzieci.

Jaka kara spotkała autora tego kaskaderskiego czynu? Za takie wykroczenie grozi mandat karny do 500 złotych, a winny tego zdarzenia został ukazany mandatem o wartości 200 złotych. Przy ustalaniu kary pod uwagę wzięte zostały wyjaśnienia kierującego.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, KPP Wyszkówzdjęcie główne: wawainfo.pl

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Mogielnica. Tragedia na budowie, nie żyje mężczyzna

Czytaj więcej >
Nie żyje Leokadia Zofia Grabowska, ps. "Kociak". Walczyła w Powstaniu Warszawskim

Odszedł kolejny Powstaniec Warszawski. W wieku 98 lat zmarła Leokadia Zofia Grabowska

Czytaj więcej >

Żuromin. Nawałnica zerwała dach sklepu

Czytaj więcej >
Pixabay/ninocare - zdjęcie ilustracyjne

Konstancin-Jeziorna: kobieta boso i w samej piżamie pobiegła na komisariat

Czytaj więcej >