wawainfo.pl
Samochód jeździł bo Bugu

KPP Wyszków

Jeździł po zamarzniętej rzece, naraził na niebezpieczeństwo dzieci. Policja ukarała kierowcę

19 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Na początku lutego kierowca wjechał na zamarzniętą taflę rzeki Bug i jeździł po niej w otoczeniu bawiących się dzieci. Policja prowadziła śledztwo i zatrzymała sprawcę. Dostał mandat, ponieważ służby zakwalifikowały czyn jako wykroczenie.

Kierowca jeździł po Bugu

Na początku lutego informowaliśmy o niebezpiecznej sytuacji, jaka miała miejsce na rzece Bug w okolicach Wyszkowa. Kierowca wjechał samochodem na zamarzniętą rzekę, na której w tym czasie przebywały bawiące się dzieci wraz ze swoimi opiekunami.

Zamarznięta woda jest miejscem zabaw, a także amatorskiego połowu ryb w lodzie. Dziwiło zatem, że ktoś zdecydował się wjechać na rzekę wiedząc, że może być na niej sporo ludzi.

Kierowcę zauważył monitoring, a na miejsce wysłano patrol z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Niestety pojazd oddalił się z okolicznego obszaru jeszcze przed przybyciem funkcjonariuszy.

Poniżej przedstawiamy zapis wideo z monitoringu, który znajduje się w pobliżu miejsca zdarzenia.

Policja poszukiwała kierowcy

Policja poszukiwała sprawcy tego lekkomyślnego czynu, pierwotnie mówiąc, że grozi mu za to nawet kara więzienia - z artykułu o narażaniu innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia czy ciężki uszczerbek na zdrowiu. Ten czyn podlega karze do trzech lat.

Mundurowi znaleźli i zatrzymali kierującego pojazdem, jednak w toku postępowania zmienili decyzję i potraktowali zdarzenie jako wykroczenie. Zostało ono zakwalifikowane jako stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym poza drogą publiczną.

Kierowca ukarany mandatem

Klasyfikacja czynu zmieniła się po przeprowadzeniu czynności dowodowych oraz konsultacji z prokuratorem. Okazało się bowiem, że nie była to rzeka, a jedynie płytkie rozlewisko powstałe w wyniku wylania Bugu. Dodatkowo zbiornik był całkowicie zamarznięty, lód był na tyle gruby, że nie było ryzyka pęknięcia - zarówno tam, gdzie jeździł samochód, jak i w miejscu zabawy dzieci.

Jaka kara spotkała autora tego kaskaderskiego czynu? Za takie wykroczenie grozi mandat karny do 500 złotych, a winny tego zdarzenia został ukazany mandatem o wartości 200 złotych. Przy ustalaniu kary pod uwagę wzięte zostały wyjaśnienia kierującego.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, KPP Wyszkówzdjęcie główne: wawainfo.pl

Podobne artykuły

Mazowsze

Mazowsze. Zahaczył o przyczepę, wpadł w poślizg i dachował

Czytaj więcej >

Mazowsze

Józefosław. Aż 20 zgłoszeń po silnej ulewie

Czytaj więcej >
Nad całym Mazowszem przeszły silne burze z intensywnymi opadami i porywistym wiatrem

Mazowsze

Burze nad Polską: 588 interwencji straży pożarnej na Mazowszu

Czytaj więcej >
Wypadek

Mazowsze

Samochód uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Policja Wyszków

Mazowsze

Tragiczny wypadek pod Wyszkowem. Mężczyzna spadł z ciągnika. Wpadł pod koła, nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna - Ratownictwo Wodne

Mazowsze

Wypadek na trasie S7. Zablokowana droga w kierunku Gdańska

Czytaj więcej >