wawainfo.pl

mazowiecka.policja.gov.pl

Jeździł po zamarzniętej rzece narażając dzieci. Lekkomyślny kierowca poszukiwany przez policję

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Samochód jeździł po Bugu

Policjanci z Komendy Powiatowej w Wyszkowie codziennie patrolują rejon rzeki Bug. Zamarznięta woda bardzo często jest miejscem zabaw dzieci, a także amatorskiego połowu ryb w lodzie. Niestety w miniony weekend jeden z "odwiedzających" rzekę popisał się skrajną nieodpowiedzialnością.

Kierowca samochodu lekkomyślnie wjechał pojazdem na taflę zamarzniętej rzeki i próbował wykonywać iście kaskaderskie sztuczki. Wszystko w momencie, gdy na lodzie przebywały dzieci wraz z opiekunami.

Ta skrajna nieodpowiedzialność mogła doprowadzić do tragedii. Na szczęście lód wytrzymał pod naporem masy auta, a kierowca nie zbliżył się do ludzi na tyle, by zagrozić ich życiu oraz zdrowiu.

Zagrożenie dla dzieci i dorosłych

Wydarzenie miało miejsce w niedzielę, 7 lutego. Operator miejskiego monitoringu zauważył w Wyszkowie samochód, który wjeżdża na taflę zamarzniętego Bugu. W tym momencie przebywały na nim dzieci razem z opiekunami. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol wyszkowskiej policji, jednak kierowca pojazdu odjechał z miejsca, zanim funkcjonariusze dotarli nad rzekę.

Policjanci sporządzili z interwencji niezbędną dokumentację i w tej sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające. Jeśli kierowca swoją jazdą powoduje zagrożenie zdrowia lub życia innych osób, może zostać ukarany - nawet na podstawie kodeksu karnego.

Policja przestrzega

Jak informuje Mazowiecka Policja mundurowi bardzo często przypominają, jak zależy zachować się podczas zimowych zabaw. Wskazują odpowiednie, bezpieczne miejsca, które mogą służyć osobom przebywającym m.in. na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

W obecnej sytuacji pogodowej wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne często wydaje się dobrym pomysłem, musimy jednak pamiętać, że pokrywa lodowa nie we wszystkich miejscach ma tę sama grubość. Często w jednym miejscu jest ona wystarczająca, ale już kilka metrów dalej jest za cienka, by na utrzymać.

Wideo ze zdarzenia

Z akcji "pomysłowego" kierowcy zachował się materiał wideo, który wyraźnie pokazuje, na jakie niebezpieczeństwo naraził on wszystkich przebywających w tym czasie na zamarzniętej rzece.

Tagi:

kierowcyPolicja

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Kamil Matuszak

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski.

Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami.

Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]