wawainfo.pl
Samochód jeździe bo Bugu

mazowiecka.policja.gov.pl

Jeździł po zamarzniętej rzece narażając dzieci. Lekkomyślny kierowca poszukiwany przez policję

9 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Kierowca jeździł samochodem po zamarzniętej rzecze, gdy wokół przebywali rodzice z bawiącymi się dziećmi. Policja z Komendy Powiatowej w Wyszkowie ściga lekkomyślnego kierowcę, który zagrażał życiu ludzi.

Samochód jeździł po Bugu

Policjanci z Komendy Powiatowej w Wyszkowie codziennie patrolują rejon rzeki Bug. Zamarznięta woda bardzo często jest miejscem zabaw dzieci, a także amatorskiego połowu ryb w lodzie. Niestety w miniony weekend jeden z "odwiedzających" rzekę popisał się skrajną nieodpowiedzialnością.

Kierowca samochodu lekkomyślnie wjechał pojazdem na taflę zamarzniętej rzeki i próbował wykonywać iście kaskaderskie sztuczki. Wszystko w momencie, gdy na lodzie przebywały dzieci wraz z opiekunami.

Ta skrajna nieodpowiedzialność mogła doprowadzić do tragedii. Na szczęście lód wytrzymał pod naporem masy auta, a kierowca nie zbliżył się do ludzi na tyle, by zagrozić ich życiu oraz zdrowiu.

Zagrożenie dla dzieci i dorosłych

Wydarzenie miało miejsce w niedzielę, 7 lutego. Operator miejskiego monitoringu zauważył w Wyszkowie samochód, który wjeżdża na taflę zamarzniętego Bugu. W tym momencie przebywały na nim dzieci razem z opiekunami. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol wyszkowskiej policji, jednak kierowca pojazdu odjechał z miejsca, zanim funkcjonariusze dotarli nad rzekę.

Policjanci sporządzili z interwencji niezbędną dokumentację i w tej sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające. Jeśli kierowca swoją jazdą powoduje zagrożenie zdrowia lub życia innych osób, może zostać ukarany - nawet na podstawie kodeksu karnego.

Policja przestrzega

Jak informuje Mazowiecka Policja mundurowi bardzo często przypominają, jak zależy zachować się podczas zimowych zabaw. Wskazują odpowiednie, bezpieczne miejsca, które mogą służyć osobom przebywającym m.in. na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

W obecnej sytuacji pogodowej wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne często wydaje się dobrym pomysłem, musimy jednak pamiętać, że pokrywa lodowa nie we wszystkich miejscach ma tę sama grubość. Często w jednym miejscu jest ona wystarczająca, ale już kilka metrów dalej jest za cienka, by na utrzymać.

Wideo ze zdarzenia

Z akcji "pomysłowego" kierowcy zachował się materiał wideo, który wyraźnie pokazuje, na jakie niebezpieczeństwo naraził on wszystkich przebywających w tym czasie na zamarzniętej rzece.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Tragedia w Mławie: pies pogryzł 3-letnią dziewczynkę

  • Zgon po szczepionce w Warszawie. Nie żyje mężczyzna

  • Kultowa cukiernia oblegana, mimo mrozu i śnieżycy. Po pączki stoi się w sporej kolejce

źródło: wawainfo.pl, imgw.plzdjęcie główne: mazowiecka.policja.gov.pl

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >