wawainfo.pl > Ulice > Fotoradary na Moście Poniatowskiego zaczęły działać, posypią się mandaty
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Fotoradary na Moście Poniatowskiego zaczęły działać, posypią się mandaty

Most Poniatowskiego
Marek BAZAK/East News

Ruszyło pobieranie pomiarów na Moście Poniatowskiego. W kilka dni uchwycono aż kilkuset kierowców, którzy naruszyli przepisy. Urządzenia ulokowano tak, by zapewnić bezpieczeństwo na długości całego mostu.

Most Poniatowskiego został wzbogacony o sześć fotoradarów. Urządzenia obniżyły prędkość, choć jeszcze nie zaczęły działać. Dopiero w ostatnich dniach sprzęt został przygotowany do rozpoczęcia pomiarów.

Fotoradary na Moście Poniatowskiego zaczęły działać

W czerwcu, jak podaje Zarząd Dróg Miejskich, liczba kierowców przekraczających prędkość spadła o połowę w porównaniu do pomiarów z 2018 roku. Mo o aż 20-krotnym spadku niebezpiecznego przyśpieszania.

Jednak w ciągu dnia na ryzykowne zachowania decyduje się kilkunastu kierowców. Obecnie urządzenia ulokowano po trzy w każdym kierunku. Ich lokalizację wyznaczono tak, by przepisową prędkość utrzymać na długości całego mostu.

Pobieranie pomiarów ruszyło we wtorek po południu. Jak podaje PAP, od tego czasu zarejestrowano 330 wykroczeń.

- Fotoradary zamontowane na moście Poniatowskiego po testach zostały uruchomione w tryb rejestracji naruszeń, czyli fotografowania samochodów, które przejeżdżają przez most z nadmierną prędkością. Zarejestrowały ponad 300 wykroczeń - podała dla PAP-u rzecznik prasowa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO: