wawainfo.pl
Ekspert TVP Info ocenił geny Donalda Tuska na podstawie jego wypowiedzi w 77. rocznicę Powstania Warszawskiego

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, Twitter.com

Ekspert TVP Info rozpoznał "silny gen niemiecki" w Tusku. Dzień wcześniej został honorowym obywatelem stolicy

2 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

31 sierpnia prof. Wiesław Wysocki otrzymał honorowe obywatelstwo Warszawy. Dzień później w rocznicę Powstania Warszawskiego jako ekspert TVP Info grzmiał o braku "polskiego genu" w Donaldzie Tusku.

Niestety nawet wyważona i stonowana wypowiedź Donalda Tuska na temat poświęcenia osób walczących w Powstaniu Warszawskim nie przypadła do gustu TVP.

Na antenie TVP Info pojawił się prof. Wiesław Wysocki z UKSW. Dzień przed 77. rocznicą Powstania Warszawskiego otrzymał medal honorowego obywatela Warszawy. Nie przeszkodziło mu to jednak w najważniejszy dla stolicy dzień, zamiast mówić o ofierze powstańców, uderzać w Donalda Tuska i rozbierać jego DNA na czynniki pierwsze.

Co doprowadziło do stwierdzenia, że lider Platformy Obywatelskiej nie ma "polskiego genu", lub jest on też zagłuszany przez "gen niemiecki"? Trudno zrozumieć tok rozumowania osoby, która szczycić może się tytułem profesora nauk humanistycznych.

Donald Tusk w TVP Info nawet w rocznicę Powstania Warszawskiego

Czas antenowy, jakim pochwalić może się Donald Tusk na TVP oraz TVP Info jest imponujący. Inni politycy opozycji mogą pozazdrościć mu ciągłego zainteresowania ze strony mediów prorządowych.

Prokuratura postawiła zarzuty zabójcy poszukiwanego na początku roku Dariusza K.

Spowiedź mordercy: Tomasz B. opowiedział, jak zginął Dariusz K. Na początku roku szukała go cała Warszawa

CZYTAJ DALEJ

Wypowiedź byłego szefa Rady Europejskiej w 77. rocznicę wybuchu PW stała się kolejnym argumentem do uderzenia w jego zamiary. Co takiego powiedział Donald Tusk?

– Pamiętajmy, że powstańcy ginęli po to, abyśmy mogli co roku, kiedy tylko syreny cichną, wracać do normalnego, bezpiecznego życia wolnych ludzi. Nasza wolność nadaje szczególny sens ich ofierze. I dlatego nie możemy w nią wątpić. Jesteśmy im to winni. Chwała bohaterom – powiedział polityk.

Ekspert TVP Info prof. Wiesław Wysocki bardzo szybko ujawnił, że słowa Donalda Tuska to kolejny dowód, że jego "niemiecki gen" jest bardzo silny. Przypomnijmy, że internauci szydzą i liczą, ile razy TVP w swoich materiałach na temat lidera Platformy Obywatelskiej wykorzystuje nagranie, jak ten mówi: "für Deutschland".

Gen polski i niemiecki oceniany "na oko" przez eksperta TVP Info

Okazuje się, że z krótkiego wystąpienia Donalda Tuska przed kamerą w 77. rocznicę Powstania Warszawskiego można wiele wyczytać. – Jest to przewrotna bardzo i pokrętna wypowiedź – stwierdził prof. Wiesław Wysocki.

Osoby komentujące ten materiał w sieci wskazują, że słowa Wiesława Wysockiego na temat genów polskich i niemieckich nie są godne profesora. Wytykany jest również powolny powrót i akceptacja teorii rasowej. Dodatkowo ma to być swoiste "splunięcie w twarz" powstańcom, którym należy się w tym dniu szacunek ponad podziałami.

Potwierdzeniem tego, że w Donaldzie Tusku "gen niemiecki" zagłusza mityczny "gen polski", jest w opinii eksperta TVP Info fakt, że Polacy do wolności nie wrócili, oni ją wzięli. – Tę wolność widzieliśmy właśnie w walce. Dlatego mówimy: "chwała poległym", "wolność żyjącym, ocalonym". On tego nie rozumie – kontynuował swój wywód prof. Wiesław Wysocki.

Nie zgadza się z Donaldem Tuskiem, ale przyjął medal od Rafała Trzaskowskiego

1 sierpnia prof. Wiesław Wysocki zasiadł przed kamerą TVP Info w roli eksperta oceniającego DNA na podstawie wypowiedzi w rocznicę powstania. Dzień wcześniej jednak przyjął medal.

Chociaż krytyka Donalda Tuska przyszła mu bardzo łatwo i naturalnie, to nie widział już konfliktu interesów w przyjęciu medalu honorowego obywatela Warszawy z rąk Rafała Trzaskowskiego.

Ekspert TVP Info to na co dzień wykładowca na warszawskim Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prof. Wiesław Wysocki na Wydziale Nauk Historycznych jest przewodniczącym Katedry Historii XIX i XX w.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • 39-latek z Otwocka w czasie interwencji groził policjantom śmiercią oraz podpaleniem. Wcześniej znęcał się nad konkubiną z dzieckiem

  • Śródmiejska policja upublicznia wizerunki trzech mężczyzn. To podejrzani w sprawach, gdzie straty wyceniono na ponad 6 tys. złotych

  • Skandaliczne rozpoczęcie godziny "W" w centrum

Źródło: warszawa.wyborcza.pl, wawainfo.pl
Zdjęcie główne: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, Twitter.com

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Andrzej Rembowski / Pixabay

Wiadomości

Policja wydała ostrzeżenia dla osób wybierających się na grzybobranie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Narodowy Spis Powszechny dobiega końca. Ostatnia chwila, by się spisać

Czytaj więcej >
Obraz Andrzej Rembowski z Pixabay

Wiadomości

Kłęby dymu i trujący zapach na osiedlu, mieszkańcy przerażeni. Na miejscu 4 zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
piqsels.com

Wiadomości

GIS wydał ostrzeżenie ws. SMS-ów dot. kwarantanny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje powstaniec i architekt Józef Zbigniew Polak

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trwa remont systemu sygnalizacji świetlnych. Prace ruszą w kolejnych miejscach

Czytaj więcej >