wawainfo.pl > Ulice > Dziwna awaria w autobusie. Płyn chłodniczy wystrzelił pod sufit, ludzie w panice stratowali człowieka
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 19.03.2022 03:33

Dziwna awaria w autobusie. Płyn chłodniczy wystrzelił pod sufit, ludzie w panice stratowali człowieka

Jakub Kaminski/East News
Jakub Kaminski/East News

Do niezwykle groźnej awarii doszło dzisiaj rano w autobusie komunikacji miejskiej. Z informacji przekazanych przez straż pożarną wynika, że wewnątrz pojazdu wystrzelił płyn chłodniczy. Pasażerowie wpadli w panikę i w efekcie stratowali jedną osobę, która musiała zostać przetransportowana do szpitala.

Płyn wystrzelił w autobusie. Ludzie w panice

Do tego nietypowego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu Górczewskiej i Płockiej. Jak poinformował Łukasz Płaskociński ze straży pożarnej, służby otrzymały zgłoszenie tuż przed godziną 7. Alarm dotyczył awarii przewodu z płynem chłodniczym w autobusie komunikacji miejskiej. Chodziło o autobus Solaris linii 103.

Przebieg zdarzenia wyjątkowo przestraszył pasażerów. Płyn chłodniczy wlał się do środka pojazdu. - Wystrzelił pod sufit. Pasażerowie wpadli w panikę. Stratowali jedną osobę, która ostatecznie została przetransportowana do szpitala - powiedział cytowany przez TVN Warszawa Płaskociński. 

Na miejscu pojawiły się cztery zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie. Skrzyżowanie było zablokowane, a trwały godziny szczytu, tworzyły się korki. Akcję udało się zakończyć około godziny 7.30.

Jak ustalił TVN Warszawa po rozmowie z rzeczniczką prasową Arrivy Joanną Parzniewską, w autobusie doszło do usterki związanej z układem chłodniczym. Firma jest teraz w trakcie wyjaśniania przyczyn awarii. Przedstawicielka firmy zapewnia jednak, że autobus miał wszystkie ważne badania techniczne i był wyposażony w monitoring.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: TVN Warszawa

Powiązane