wawainfo.pl > Ulice > Druga linia metra będzie rozbudowywana. Niektóre stacje wyłączone na 11 dni
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 03:30

Druga linia metra będzie rozbudowywana. Niektóre stacje wyłączone na 11 dni

Metro
wawainfo.pl

Druga linia metra sukcesywnie się rozrasta. W wakacje budowa nowych stacji przyspieszyła, co powoduje poważne utrudnienia dla pasażerów. Niektóre stacje będą wyłączone przez 11 dni.

Druga linia metra częściowo wyłączona

Druga linia metra wchodzi w nową fazę budowy. W związku z tym przez 11 dni, od poniedziałku 16 sierpnia do piątku 27 sierpnia, trzy stacje zostaną wyłączone z użytku. To stacje zlokalizowane na Woli: Płocka, Młynów i Księcia Janusza.

Przez 11 dni druga linia metra będzie dowoziła pasażerów tylko do Ronda Daszyńskiego. Problemy wynikają z budowy nowych stacji na Bemowie (Ulrychów i Bemowo).

Zamiast metra będzie autobus

Jednak w obliczu utrudnień Zarząd Transportu Miejskiego postanowił zadbać o mieszkańców, którzy korzystają z wolskich stacji drugiej linii metra. Do ich dyspozycji będzie zastępcza linia autobusowa ZM2.

Autobusy będą jeździły na trasie od Ronda Daszyńskiego, przez ul. Prostą, Kasprzaka, Płocką, Górczewską, aż do Osiedla Górczewska. ZTM uruchomi dodatkowe, skrócone kursy do przystanku Metro Księcia Janusza, ale tylko w godzinach szczytu.

Druga linia metra na ostatniej prostej

Druga linia metra nabiera coraz pełniejszych kształtów. Docelowo nowa nitka ma połączyć Targówek z Bemowem. W planach jest 21 stacji.

Na ten moment metro zatrzymuje się na 13 stacjach, które łączą Wolę z Targówkiem. Jednocześnie kontynuowana jest budowa nowych stacji na Bemowie i Bródnie. 

Druga linia metra ma być wzbogacona o pięć kolejnych stacji po obydwu stronach Wisły - Bemowo, Ulrychów, Bródno, Kondratowicza i Zacisze. Harmonogram budowy wskazuje, że pasażerowie skorzystają z nich w drugiej połowie przyszłego roku.

Na pograniczu Bemowa i Woli pojawi się 2,5 km torów. Z kolei za ostatnią stacją zostaną ułożone tory odstawcze dla metra.

Na Targówku 4 km torów mają połączyć trzy nowe stacje. Za ostatnią z nich również pojawią się tory odstawcze.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO: