wawainfo.pl > Wiadomości > Dożynki Prezydenckie. Andrzej Duda spotkał się z rolnikami w Warszawie
Alan Wysocki
Alan Wysocki 16.06.2022 02:02

Dożynki Prezydenckie. Andrzej Duda spotkał się z rolnikami w Warszawie

Andrzej Duda
Pawel Wodzynski/East News

Andrzej Duda zorganizował Dożynki Prezydenckie przed Pałacem Namiestnikowskim. Wystawiono wielką scenę, a głowę państwa otaczali tancerze. Istne tłumy celebrowały tegoroczne żniwa.

- Wszystkie branże polskiego rolnictwa muszą być w sposób równy zadbane.  Obiecuję wszystkim polskim rolnikom, że będę o te sprawy dbał, że będę stał na straży polskiego rolnictwa, jego dobra, jego interesów, tego wszystkiego, co istotne - deklarował Andrzej Duda.

Dożynki Prezydenckie. Andrzej Duda spotkał się z rolnikami w Warszawie

W stolicy stawili się rolnicy z całej Polski. Grupy z każdego województwa brały udział w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy. Wydarzenie odbyło się na dziedzińcu Pałacu Namiestnikowskiego przez wzgląd na zasady bezpieczeństwa. - Na kolejny sezon, chcę życzyć rolnikom zdrowia i powodzenia, tego, by Wasza praca przyniosła oczekiwane plony. Boże, miej w opiece Rzeczypospolitą, polskich rolników i cały nasz naród - dodawała głowa państwa.

Przedsięwzięcie zwieńczyły pokazy tańca ludowego oraz prezentacja wypieków. Prezydentowi towarzyszyła pierwsza dama, Agata Duda.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Tagi: Andrzej Duda