wawainfo.pl > Mazowsze > Diametralna zmiana pogody. Wiosna zawita w Warszawie
Kuba Wieloch
Kuba Wieloch 19.03.2022 03:20

Diametralna zmiana pogody. Wiosna zawita w Warszawie

materiał ilustracyjny
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W końcu zawita u nas wiosna

Na prawdziwe przyjście tegorocznej wiosny czekamy z utęsknieniem. Do tej pory pogoda nas nie rozpieszczała, a przez Polskę przeszła ponownie fala mrozu z lokalnymi opadami śniegu i deszczu.

Warto jednak pamiętać, że dzięki opadom atmosferycznym roślinność szybciej się rozwinie, a co za tym idzie Warszawa znów będzie zielona.

Prognoza na piątek 09.04.2021

W piątek 09.04.2021 odczujemy pierwsze objawy ocieplenia. Temperatura w trakcie dnia sięgnie w Warszawie i okolicach do 12 stopni. 

Noc niestety nadal będzie należała do mijającej zimy, a wskaźniki rtęciowe termometrów zejdą do 2 stopni poniżej zera. Do tego podmuchy wiatru mogą sięgnąć do 22 km/h. Możemy spodziewać się zachmurzonego nieba bez opadów.

Prognoza na sobotę 10.04.2021

Temperatura odczuwalna w sobotę 10.04.2021 może sięgnąć aż 15 stopni Celsjusza. Tego dnia niebo będzie wciąż zachmurzone, ale i tym razem nie poskutkuje to opadami deszczu.

W nocy możemy spodziewać się znacznego ochłodzenia. Termometry nie powinny jednak wskazywać wartości poniżej 0 stopni. 

Niedziela 11.04.2021 - prawdziwa wiosna

Niedziela 11.04.2021 może być dniem, na który Warszawiacy czekali od kilku miesięcy. Prawdopodobnie czeka nas lekko zachmurzone niebo z przewagą promieni słonecznych, które ogrzeją temperaturę do 18 stopni Celsjusza.

Będzie to idealna pogoda na spacer w lesie lub parku. W nocy czeka nas ochłodzenie do 6 stopni. 

Co nas czeka w kolejnych dniach?

W poniedziałek 12.05.2021 możemy spodziewać się niemal identycznej pogody. Niestety po tym dniu, bardzo prawdopodobna jest fala kilkudniowych opadów atmosferycznych, wiążąca się z nieznacznym ochłodzeniem temperatury.

Warto również pamiętać, że wraz z nadejściem wiosny rozpoczyna się okres pylenia drzew i traw, a co za tym idzie trudny czas dla alergików.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne

undefined