wawainfo.pl > Wiadomości > Chodził pod mostem po jego metalowej konstrukcji. Zawiadomienie od razu postawiło na nogi różne służby
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:31

Chodził pod mostem po jego metalowej konstrukcji. Zawiadomienie od razu postawiło na nogi różne służby

Most Średnicowy
Marek BAZAK/East News

Mężczyzna wszedł na metalową konstrukcję pod Mostem Średnicowym i próbował przejść na drugą stronę Wisły. Do akcji wkroczyła policja. Funkcjonariusze nie wykluczają, że mężczyzna mógł być pod wpływem używek.

Przedstawicielka warszawskiej policji, Marta Gierlicka, podała nam informacje na temat środowego zdarzenia.

- O 15:29 otrzymaliśmy zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o mężczyźnie, który spaceruje pod mostem kolejowym - wskazała.

Most Średnicowy. Przeszedł na drugą stronę Wisły po przęsłach

Mieszkaniec stolicy miał zamiar przejść z lewego brzegu Wisły na prawy. Poruszał się po metalowych podporach, wspierających konstrukcje mostu. Źle postawiony krok mógł zakończyć się upadkiem prosto do rzeki.

- Policjanci działali zarówno na rzece, jak i na moście. Akcje wspierały też inne służby - dodała. Mężczyzna samodzielnie przeszedł na praską stronę rzeki. Następnie samodzielnie zszedł z mostu. Nie są znane jego motywy działania.

Służby podejrzewały, że mężczyzna mógł nie być trzeźwy w trakcie spaceru. - Mógł być pod wpływem środków odurzających - przekazała Interii Kinga Czerwińska, rzeczniczka rzecznej policji.

Po zejściu z konstrukcji zatrzymano spacerowicza. Wezwano także karetkę pogotowia. Jak ustaliliśmy, mężczyźnie nie stała się krzywda.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: Zdjęcie ilustracyjne Marek BAZAK/East News

Powiązane