wawainfo.pl > Wiadomości > Błąkał się nieświadomy od dwóch dni po lesie. Policjanci musieli go nieść na rękach dwa km
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 19.03.2022 03:33

Błąkał się nieświadomy od dwóch dni po lesie. Policjanci musieli go nieść na rękach dwa km

KRP Warszawa V
KRP Warszawa V

Bielańskim policjantom udało się uratować mężczyznę, który był poszukiwany od dwóch dni jako osoba zaginiona. Prawdopodobnie 89-latek spędził cały ten czas w lesie. Gdy go znaleźli, był przemoczony i wychłodzony. Policjanci musieli go nieść blisko 2 km, ponieważ karetka nie mogła dojechać do miejsca, w którym go odnaleziono.

Nie wiadomo kim był, ani co tam robił. Znaleźli go w lesie

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze dostali zgłoszenie, że na ulicy Kampinowskiej czeka na nich kobieta, która znalazła w lesie mężczyznę. Policjanci od razu udali się na miejsce wraz kobietą do lasu bemowskiego, gdzie faktycznie pod drzewem leżał starszy mężczyzna. Był wyziębiony i przemoczony, cały trząsł się z zimna.

Mężczyzna nie był do końca świadomy, był z nim utrudniony kontakt. Policjanci okryli go kocem termicznym i ułożyli w bezpiecznej pozycji. Na miejsce wezwano karetkę, a mundurowi zajmowali się mężczyzną i sprawdzali, czy jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nieśli go na rękach dwa kilometry. I donieśli

Podczas oczekiwania na przyjazd karetki policjantom udało się ustalić, że 89-letni mężczyzna był poszukiwany od dwóch dni przez funkcjonariuszy z Grodziska Mazowieckiego. Ale to nie był koniec problemów. 

- W międzyczasie okazało się, że karetka, podobnie jak policyjny radiowóz, z uwagi na ukształtowanie terenu nie była w stanie głębiej wjechać w las. Mundurowi wspólnie z załogą karetki transportowali starszego mężczyznę w kocu, przez około dwa kilometry - relacjonuje podinsp. Elwira Kozłowska z Komendy Rejonowej Policji Bielany-Żoliborz.

 Trzeba przyznać, że policjanci wykazali się niezwykłą determinacją w trakcie akcji ratunkowej. - Dzięki zaangażowaniu policjantów z Bielan sierż. szt. Grzegorza Mojsa oraz sierż. sztab. Przemysława Chojeckiego, uratowany 89-latek szybko trafił pod opiekę służb medycznych - dodaje policjantka.

Policja przypomina i uczula, że na wychłodzenie organizmu szczególnie narażone są osoby starsze bądź znajdujące się pod wpływem alkoholu. Nie obawiajmy się reagować w takich sytuacjach. Wybierając numer alarmowy i informując służby, możemy uratować czyjeś życie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: KRP V Bielany-Żoliborz

Powiązane