wawainfo.pl > Wiadomości > Działalność szpitala na stadionie narodowym zostanie zawieszona
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:26

Działalność szpitala na stadionie narodowym zostanie zawieszona

Szpital Narodowy zawiesi działalność.
WawaInfo.pl

Koniec szpitala na narodowym

- Spotykamy się w #SzpitalNarodowy – to pierwszy szpital tymczasowy w Polsce. W najbliższą niedzielę zostanie wypisany ostatni pacjent, a działalność szpitala zostanie zawieszona - powiedział Michał Dworczyk.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. szczepień przypomniał także okoliczności powstania szpitala, który zbudowano i oddano do użytku w 12 dni od podjęcia przez premiera Morawieckiego decyzji w tej kwestii. 5 dni później szpital przyjął pierwszego pacjenta.

Szpital służył nie tylko jako zabezpieczenie służby zdrowia przed przeciążeniem w przypadku nagłego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem, ale - w ostatnich miesiącach - także jako punkt szczepień.

- W tym punkcie szczepień wykonano już ponad 250 tys. szczepień - mówił minister Dworczyk, który podziękował również kierującemu szpitalem dyrektorowi Arturowi Zaczyńskiego oraz jego zespołowi lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i salowych.

- Szpital zawiesi działalność, ale większość infrastruktury pozostanie. Będzie to zabezpieczenie, które mamy nadzieję, że nie będzie wykorzystane - tłumaczył szef KPRM.

Na obecny personel Szpitala Narodowego składa się 1500 pracowników, w tym m.in. 500 pielęgniarek, 250 ratowników medycznych, 300 lekarzy oraz 100 salowych i sanitariuszy.

Jak podaje gov.pl, placówkę wyposażono w 160 kardiomonitorów, 45 respiratorów, 4 mobilne RTG, 3 wytwornice tlenu i 2 USG. Zamontowano w niej też 45 km przewodów elektrycznych i 5 km rur miedzianych do tlenu.

Analogiczne szpitale rezerwowe czy tymczasowe utworzono jesienią ubiegłego roku także w pozostałych województwach. 

OGLĄDAJ NA ŻYWO:

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: Twitter / @PremierRP, wawainfo.pl

Zdjęcie główne: wawainfo.pl