wawainfo.pl > Wiadomości > W Warszawie w środku miasta nagle pojawiła się łódka. O co chodzi?
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:26

W Warszawie w środku miasta nagle pojawiła się łódka. O co chodzi?

W centrum Warszawy postawiono canoe.
materiały prasowe

Łódka w centrum Warszawy

Łódka pojawiła się w pobliżu stacji PKP Śródmieście, na chodniku prowadzącym z metra Centrum do Dworca Centralnego. 

O co chodzi?

Okazuje się, że to element akcji promocyjnej książki.

- Już dzisiaj wystartowała niezwykła akcja „Tomek wśród…”. Tomek Wilmowski, stworzony przez Alfreda Szklarskiego bohater jednej z najsłynniejszych serii książek dla młodzieży, pojawił się niespodziewanie w 70 miejscach w Warszawie (i 30 w Katowicach). Wszystko z okazji wyjątkowej premiery „Tomka na Alasce”, dziesiątego tomu kultowej serii - poinformowała Anna Czech z Wydawnictwa Muza.

- Tradycyjne canoe z okładki najnowszej powieści zmaterializowało się i stanęło w samym centrum Warszawy, pod Pałacem Kultury, razem z pięknym pejzażem - czytamy we wpisie wydawnictwa na Facebooku.

[EMBED-1458]

Autorem cyklu książek o Tomku Wilmowskim, młodym podróżniku i łowcy zwierząt przemierzającym najbardziej egzotyczne zakątki świata razem z ojcem i przyjaciółmi, był Alfred Szklarski (1912-1992), jednak po jego śmierci cykl kontynuowany jest przez kolejnych autorów.

Współautorem wydanej w roku 1995 książki "Tomek w grobowcach faraonów" był Adam Zelga, z kolei najnowszą powieść opowiadającą o przygodach Tomka na Alasce napisał na podstawie notatek Szklarskiego Maciej J. Dudziak.

W sumie cykl składa się już z 10 tomów opisujących perypetie Tomka Wilmowskiego w Australii, Meksyku, Nowej Gwinei, w Amazonii czy na Syberii. Akcja powieści toczy się na początku XX wieku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawawinfo.plZdjęcie główne: materiały prasowe

Powiązane