wawainfo.pl > Mazowsze > Chcieli ukraść hulajnogę. Jeden ze złodziei złamał nogę
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:38

Chcieli ukraść hulajnogę. Jeden ze złodziei złamał nogę

Chcieli ukraść hulajnogę, skończyło się zatrzymaniem i złamaniem nogi
(zdjęcie ilustracyjne) Unsplash.com/Michel Grolet

Radomska policja poinformowała o niezbyt udanej próbie kradzieży hulajnogi z jednego z mieszkań. Złodzieje dość szybko przekonali się, że mityczna karma istnieje. Nie tylko zostali zatrzymani. Jeden z nich doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu w czasie ucieczki z łupem.

Zamiast kupić sobie hulajnogę, dwoje złodziei stwierdziło, że po prostu sobie ją ukradną. Na ich celownik trafił pojazd znajdujący się w jednym z mieszkań.

Radomscy policjanci informują, że złodzieje nie wiedzieli, że w środku budynku znajduje się właściciel. Sprawy potoczyły się wyjątkowo szybko. Nie były one korzystne dla włamujących się mężczyzn.

Chcieli ukraść hulajnogę... nie wyszło

Dwaj mężczyźni w wieku 26 i 37 lat, chcieli wykorzystać fakt, iż okno do budynku, gdzie znajdowała się upatrzona przez nich hulajnoga, było otwarte. To właśnie dzięki niemu dostali się do środka.

Hałas zaalarmował właściciela pojazdu, który był wewnątrz swojego mieszkania. Natychmiast poszedł on do pomieszczenia gospodarczego i spotkał się twarzą w twarz z mężczyznami próbującymi wynieść jego hulajnogę.

- Doszło do szarpaniny z jednym z mężczyzn - przekazuje Justyna Leszczyńska z policji w Radomiu. Drugi ze złodziei uciekł. Żaden z nich nie może jednak mówić o szczęściu.

Gdy uciekał z hulajnogą złamał nogę

Właściciel mieszkania oraz hulajnogi nie chciał pozwolić złodziejom na spokojne oddalenie się z jego własnością. 37-letni mężczyzna, który nie uciekł, wdał się w szarpaninę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

W pewnym momencie odepchnął on właściciela hulajnogi i również zaczął uciekać wraz z pojazdem. 37-latek w trakcie biegu złamał nogę.

Usłyszeli już zarzuty

Zuchwała kradzież nie doszła do skutku. Radomscy policjanci przesłuchali już zarówno 37-latka, jak i jego 26-letniego kolegę.

Młodszy złodziej będzie odpowiadał jedynie za kradzież. 37-latek natomiast odpowie za kradzież rozbójniczą. W pierwszym przypadku przepisy przewidują karę do 5 lat pozbawienia wolności. Starszy ze złodziei może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, mazowiecka.policja.gov.pl Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) Unsplash.com/Michel Grolet

Powiązane