wawainfo.pl > Mazowsze > Pościg za brawurowym kierowcą skończył się strzałami. Ranny policjant
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 03:29

Pościg za brawurowym kierowcą skończył się strzałami. Ranny policjant

Pixabay/AndrzejRembowski
Pixabay/AndrzejRembowski

Pościg pod Warszawą przybrał nieoczekiwany obrót. W trakcie interwencji jeden z policjantów został ranny. Funkcjonariusze nie ujawniają szczegółów tego zdarzenia.

Pościg za niesfornym kierowcą

Policja zdecydowała się na pościg za kierowcą, który próbował unikać kontroli. Do zdarzenia doszło w Sękocinie pod Warszawą.

Około godziny 11:00 policja z Piaseczna otrzymała zgłoszenie w sprawie wyjątkowo niebezpiecznych manewrów kierowcy renault laguna. Z pierwszych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący zajeżdżał innym drogę.

Jeden z policjantów postanowił niezwłocznie zareagować na groźne zachowanie uczestnika ruchu i wyruszył w pościg. Padły strzały ostrzegawcze.

Policjant ranny, kierowca bez szwanku

Funkcjonariusze użyli radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego. Nadkom. Jarosław Sawicki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie, poinformował, że uciekiniera udało się schwytać na wysokości Janek. Był nim 66-letni mieszkaniec Kielc.

Okazuje się, że jeden z funkcjonariuszy, który brał udział w zatrzymaniu jest ranny. Z relacji nadkom. Sawickiego wynika, że policjant ma niegroźną ranę nogi. Jego zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjant został opatrzony w karatece i zwolniony do domu. 

Jak doszło do postrzelenia? Nadkom. Sawicka powstrzymuje się od jednoznacznego komentarza w tej sprawie, ponieważ nie dysponuje notatką policyjną ani opisem lekarskim. W dalszym ciągu nie wiadomo, czy jest to rana postrzałowa, czy może ślad po uderzeniu drzwiami pojazdu albo rykoszet.

Brawurowy kierowca nie odniósł żadnych obrażeń i odmówił uczestnictwa w badaniu alkomatem. W związku z tym policja pobierze od niego krew.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Powiązane