wawainfo.pl > Kronika kryminalna > 13-letnia Zuzia miała zacząć 8 klasę. Sąsiedzi i bliscy wspominają nastolatkę
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

13-letnia Zuzia miała zacząć 8 klasę. Sąsiedzi i bliscy wspominają nastolatkę

Wołomin
Zdjęcie ilustracyjne: Przemysław Jach/East News

Wołomin. 13-letnia Zuzia miała zacząć ósmą klasę szkoły podstawowej. Wraz z rówieśniczką, przy użyciu doniczek, powiesiły się na wierzbie. Służby, sąsiedzi i bliscy wciąż nie mogą dojść do siebie. "Widok był taki, że byliśmy w szoku" - komentował strażak.

Przełom sierpnia i września upłynął w Wołominie pod znakiem poszukiwań dwóch 13-latek. Zgłoszenie w sprawie zaginionych wpłynęło w nocy między 30 a 31 sierpnia. Przypadkowy spacerowicz odnalazł uczennice wiszące na wierzbie.

Wołomin. 13-letnia Zuzia miała zacząć ósmą klasę

"Gazeta Wyborcza" dotarła do sąsiadów, służb i bliskich, dotkniętych śmiercią uczennic. - Widok był taki, że byliśmy w szoku - komentował prezes dobiczyńskiej, ochotniczej straży pożarnej, Kamil Szymborski.

- W środę miała zacząć ósmą klasę, chodziła do równoległej klasy - dodawał kolega dziewczynki. - Wszyscy się tu znaliśmy, dzieciństwo spędzaliśmy razem. Ale ostatnio to już tylko mijaliśmy się na ulicy - wspominała dla "Wyborczej" koleżanka z sąsiedztwa.

Dziennikarze "Faktu" dotarli do mieszkańca Dobiczyna, który był przekonany, że na wierzbie wiszą kukły.

- Miały pomalowane oczy na czarno i ostry makijaż twarzy, przypominały manekiny - relacjonował - Były też bardzo eleganckie ubrane, obydwie na czarno. Jedna w spodnie, druga sukienkę - dodawał.

- Jako przyczynę zgonu biegli stwierdzili powieszenie. Nie stwierdzono obrażeń, które świadczyłyby o udziale osób trzecich - podała dla wawainfo.pl rzeczniczka warszawsko-praskiej prokuratury, Katarzyna Skrzynecka.

W ramach śledztwa przesłuchano świadków, zabezpieczono komputery i telefony dziewczynek. Wszystko wskazuje na to, że 13-latki zdecydowały się na samobójstwo. Wciąż nie poinformowano, kiedy odbędzie się pogrzeb nastolatek.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, fakt.pl, gazetawyborcza.pl zdjęcie główne: Zdjęcie ilustracyjne: Przemysław Jach/East News

Tagi: Wołomin
Powiązane