wawainfo.pl > Kronika kryminalna > Wołomin. Odnalazł ciała 13-latek, powiedział, co dokładnie widział
Alan Wysocki
Alan Wysocki 16.06.2022 02:02

Wołomin. Odnalazł ciała 13-latek, powiedział, co dokładnie widział

Wołomin
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE: PRZEMYSLAW JACH /East News

Wołomin. Dziennikarze "Faktu" dotarli do mężczyzny, który odkrył ciała 13-latek, wiszące na wierzbie w Dobiczynie. Świadek był przekonany, że widzi kukły. Równolegle prokuratura potwierdziła nam, że przyczyną śmierci było powieszenie.

W nocy z 30 na 31 sierpnia trwały poszukiwania dwóch 13-latek. Jedna z dziewczynek mieszkała w powiecie wołomińskim, z kolei druga pochodziła z Warszawy. Całonocna akcja policji nie przyniosła oczekiwanego efektu.

Poszukiwania przypadkowo zakończył spacerowicz z Dobiczyna. Mężczyzna we wtorkowy poranek odkrył w okolicznym zagajniku dwa ciała.

Wołomin. Odnalazł ciała 13-latek. Myślał, że to kukły

Dziennikarze "Faktu" dotarli do mieszkańca Dobiczyna, który był przekonany, że na wierzbie wiszą kukły. - Miały pomalowane oczy na czarno i ostry makijaż twarzy, przypominały manekiny - relacjonował.

Anonimowy rozmówca zasugerował, że zmarłe mogły należeć do subkultury młodzieżowej. - Były też bardzo eleganckie ubrane, obydwie na czarno. Jedna w spodnie, druga sukienkę - wskazał w rozmowie z tabloidem.

We wtorek dotarliśmy do nieoficjalnych informacji, według których uczennice miały popełnić samobójstwo. Rozmówca "Faktu" podał, że przy ciałach znaleziono dwie donice. Najprawdopodobniej dzięki nim 13-latkom udało się popełnić samobójstwo.

Rzeczniczka warszawsko-praskiej prokuratury, Katarzyna Skrzynecka poinformowała nas o wstępnych wynikach sekcji zwłok. - Jako przyczynę zgonu biegli stwierdzili powieszenie. Nie stwierdzono obrażeń, które świadczyłyby o udziale osób trzecich - podała.

- Będziemy zbierać wszelkie informacje i materiały. Zabezpieczamy komputery, telefony tych dziewczynek, będziemy przesłuchiwać osoby najbliższe i otoczenie - dodawała dla wtv.pl.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, wtv.pl, fakt.pl zdjęcie główne: ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE PRZEMYSLAW JACH /East News

Powiązane